“ZULA KADINLAR LİGİ” BAŞLIYOR!

“ZULA KADINLAR LİGİ” BAŞLIYOR!

Türkiye’de e-spor ligleri denilince genelde hep erkeklerden oluşan takımlar görüyorduk lakin bu sene bu olayın değiştiğine şahit oluyoruz. Zula, Türkiye’deki bir ilki gerçekleştirdi ve kadınlara özel bir lig kurdu. Bu lig oldukça önem taşıyor çünkü dediğimiz gibi ülkemizde ilk ve tek. Zula Kadınlar Ligi’nin başlangıç tarihi ise 13 Haziran olacak. Bu ligde toplam 6 takım bulunacak ve şampiyonluğa ulaşmak için ellerinden geleni yapacaklar. Gelin bu makalemizde bu ligin detaylarına değinelim.

Açıkçası bundan önceki zamanlara bireysel turnuvalar yapılıyordu ama takımların kurulmuş olduğu bir düzeni ilk defa görüyoruz. Bu düzenlenecek olan Zula Kadınlar Ligi, e-sporda farklı bir bakış açısı yakalamanın ilk adımlarını taşıyor. Zula Kadınlar Ligi’nin iki aşamadan oluşacağı söyleniyor. İlk aşama “Lig Aşaması” olacak ve diğer aşamada “Play-off” aşaması olacak. Turnuvanın lig kısmı, 13 Haziran Cumartesi günü başlayacak. Play-off kısmı ise Temmuz ayında olacak ve böylece lig tamamlanacak. Temmuz ayının Cumartesi ve Pazar günleri olan karşılaşmalarla birlikte lig bitmiş olacak.

Sistemden bahsetmek gerekirse, ligde ilk 4’e kalan takımlar sonraki aşamaya geçecek ve play-off kısmında olacaklar. Büyük finallerde ise en iyi oynamış takım, Zula Kadınlar Ligi’nin ilk kazananı olmuş olacak.

Bu turnuvadaki tüm maçlar, Zula Oyun Espor YouTube kanalından canlı yayınlanacak.

Gelelim ödüle... Ödül havuzunda toplam 40.000 TL bulunuyor. 6 takımdan şampiyon olacak takım ise, bu havuzdaki en büyük dilimi almış olacak.

Bu ilk ve tek olan Zula Kadınlar Ligi’ndeki takımlardan da bahsedelim. Daha önce All-Star orgnanizasyonundaki Kadınlar Turnuvası’nı kazanmış olan Mod-Z Esports, Türkiye’nin ilk büyükşehir belediye e-spor takımı olan Ankara’ya bağlı ASKİ Espor, kökleri oldukça derine uzanan FastPay Wild Cats, daha önce kadın oyuncular ile takımlarıya 3. Olan İstanbul Espor, eski günlerine dönmeyi hedefleyen Gamers of Future ve profesyonel lige adımlarını yeni atan Steel Tactics...

Bu 6 takımın da hedefi, Zula Kadınlar Ligi’nde şampiyon olmak ve isimlerini altın harfler ile yazdırmak! Bakalım 6 takımın ve 30 oyuncunun katılmış olduğu bu ligde kim kazanacak? 13 Haziran’ı bekleyin!