Yeni Bir Skate Oyunu Yapım Aşamasında!

Yeni Bir Skate Oyunu Yapım Aşamasında!

EA Play Live etkinliğinde oldukça şaşırtıcı bir oyun açıklandı. Oyun yayıncısı, yeni bir Skate oyununun geliştirilmekte olduğunu duyurdu. Büyük ihtimalle, bu konu için EA’ye tweet atan kaykay oyunu severler, EA’in bu oyuna yeşil ışık yakmasına sebebiyet verdi. Elbette ki şu an oyun geliştirilmesinin daha erken safhalarında. Oyunu oynamak için birkaç sene daha beklememiz gerekiyor gibi.

Daha geliştirilmesinin başlarında olan yeni Skate oyunu, EA Play Live’ın sonlarında açıklanmıştı. Oyun hakkında görüntüler paylaşılmamıştı ve oyunun adının diğerleri gibi Skate olacağından emin değiliz, yani Skate 4 olacak diyemeyiz. Aynı zamanda gelecek olan Skate oyunun hangi platformlara iniş yapacağı da belli değil, ne yazık ki bu duyuru sadece yeni bir Skate oyunun geleceğine yönelikti.

Oyunun yaratıcılık yönetmeni, Cuz Parry oyuna “Skate” diyerekten, şunları demişti;

“Geri dönüyoruz, şu an üzerinde çalışıyoruz, Skate geliyor!”

Oyun yönetmeni Deran Chung ise şunları eklemişti;

“Bu oyunu yapmak için gerçekten de senelerce bekledik, beklediğimiz şey ise doğru zaman ve doğru fikirdi.”

Chung ise henüz oyunun aşırı erken safhalarında olduklarının da üzerine vurgu yaptı ve yakın zamanda oynamayı beklemeyin dedi.

Cuz Parry oyunun takipçilerinin coşkuları ve sabırları için teşekkür etti. Oyun için yeni Skate oyunu geliyor dedi, bunun da sebebi bir takipçi yüzündendi. Şunu da ekledi:

“Dileğiniz gerçek oldu.”

Henüz bu yeni Skate oyunun ne zaman çıkacağına dair veya hangi platformlara çıkacağına dair net bir bilgi yok. Ne Chung ne de Parry bu konu hakkında bir şey paylaşmadılar. Aynı zamanda Chung’un dediği “doğru fikir” kısmının ne olduğu bilinmiyor.

En son çıkan Skate oyunu 2010 senesinde çıkmıştı. Oyunun adı Skate 3 idi. Bu oyun, PlayStation 3 ve Xbox 360 konsolları içindi. Senelerdir oyunun takipçileri yeni bir oyunun geleceğine dair söylentilerde bulunuyorlardı ve sonunda bu oldu.

EA ise takipçilerine, “dileğiniz gerçek oldu” dedi ve bunu dediğinden beri âdeta EA’ya mesaj yağmuru geldi. Geliştiricilerden, ünlülerden, kaykaycılardan ve bu coşkuya sahip olan hekesten gerçekten de yığınla mesaj var.