Xbox Series X Temmuz Etkinliğine Dair Microsoft'tan Bilgiler!

Xbox Series X Temmuz Etkinliğine Dair Microsoft'tan Bilgiler!

Microsoft’un sıradaki Xbox Series X etkinliği gerçekten de oldukça büyük ve heyecanlı olacak gibi gözüküyor. Şirketin Temmuz Xbox 20/20 etkinliğinde, Microsoft, Xbox Series X’e ait olan bazı birinci parti oyunlarını da gösterecek, bunların arasında ise çoğumuzun beklediği Halo Infinite de var. Şirket aynı zamanda uzun zamandır üzerinde konuşulan, Xbox’un tamamen dijitalleşmesi hakkında da bilgiler verecek. Henüz bu konu hakkında ne beklememiz gerektiğini bilmiyoruz ama Microsoft bu önümüzdeki etkinlik hakkında bazı duyurular paylaştı.

Xbox pazarlama müdürü Aaron Greenberg bu etkinlikleri planlayan isim. Kendisi Twitter’da, bu hafta bu etkinliklerin başlayacağını ve Phil Spencer’ın da etkinlik süresince olacağını belirtti. Aynı zamanda Microsoft ekibinin bu konu hakkında epey uğraştığını söyledi ama Greenberg henüz daha fazla detay vermeye hazır olmadıklarını belirtti. Geri sayım zamanı ise programda açıklanabilirmiş.

Twitter’da bu durumlar hakkında bilgi isteyen bir takipçiye, Greenberg, ekibin sıkı çalıştığını söylemişti ve ardından şunları eklemişti;

“Baş yönetici ile birlikte bugün iyi bir içerik incelemesi yapacağız. Her şey hazır olduğu zaman ise sizinle daha fazla detay paylaşacağız. Bu süreçte sizlerden sabırlı olmanızı rica ediyoruz.”

Microsoft’un Mayıs ayındaki 20/20 gösterisi, Assassin’s Creed Valhalla gibi üçüncü parti oyunlarına odaklanmıştı. Yine de bu gösteri, takipçilerin beklentisini pek karşılamamıştı ve Greenberg ise “Microsoft bu etkinlik için yanlış beklentiler yarattı.” demişti. Bu sebeple de takipçilerin Temmuz’da daha da iyi bir etkinlik beklemesi anlaşılabilir bir durum. Halo Infinite de yoldayken, Microsoft bu sefer daha iyi bir iş çıkaracakmış gibi duruyor.

Halo Infinite ise, Xbox One oyunu olan Halo 5: Guardians’tan sonraki ilk ana seri oyunu. Microsoft, Halo Infinite için adı Slipspace Engine olan yeni bir motor yarattı. Şirket ise bu oyunlar birlikte oyunculara tamamen yeni bir deneyim yaşatacaklarına dair söz veriyor.

Şu an Microsoft’ın 15 oyun stüdyosu var. Hepsi de Xbox Series X oyunları üzerinde çalışıyor. Aynı zamanda Ninje Theory ekibinin Seuna’s Saga: Hellblade 2 üzerinde uğraştıklarını da biliyoruz. Sea of Thieves’in yapımcısı Rare ise Everwild isimli yeni bit oyunla uğraşıyor.