Xbox Series S: Özellikleri ve Bilmemiz Gereken Her Şey

Xbox Series S: Özellikleri ve Bilmemiz Gereken Her Şey

Microsoft'un daha ucuz Xbox Series S modeli hakkında bilmeniz gereken her şey burada.

Ani bir olay dönüşünde, Microsoft nihayet gelecek nesil donanımının daha bütçe dostu ve tamamen dijital bir versiyonu olan Xbox Series S'yi duyurdu. Birkaç aydır sızıntılar ve söylentiler, oyun endüstrisindeki mevcut felsefesi ve metodolojisi göz önüne alındığında Microsoft için doğal bir ilerleme gibi görünen Series S'nin varlığını ima etti. Xbox Series S'nin neden Microsoft'un yapması gereken önemli bir hamle olduğunu tartışan bir özellik bile yazdık.

Ne olursa olsun, buradaysanız, muhtemelen Xbox Series S'nin neleri içerdiğini merak ediyorsunuzdur. Aşağıda, depolama, fiyat, çıkış tarihi ve daha fazlasıyla ilgili bilgiler dahil olmak üzere Xbox Series S hakkında bilinmesi gereken her şeyi derliyoruz. Daha fazla ayrıntı paylaşıldıkça bu makaleyi güncelleyeceğiz, bu nedenle referansınız için bu sayfaya yer işareti koyduğunuzdan emin olun.

İki konsol modelini karşılaştıran tam bir özet istiyorsanız hangisinin sizin için doğru olduğuna karar vermenize yardımcı olacak ayrıntılar sunan Xbox Series X ve Xbox Series S karşılaştırma özelliğimizi inceleyin. Ya da fiziksel olarak nasıl göründüğünü görmek istiyorsanız, resmi bir Xbox Series S maketi ile pratik yaptık.

Tamamen Dijital

Xbox Series S ile ilgili en önemli ayrıntı, disk sürücüsünün olmamasıdır; bu, oyunları edinmenin birincil yolunun, Microsoft'un dijital vitrininden veya konsollarda kullanıma sunulduğunda xCloud hizmetinden olacağı anlamına gelir. Ayrıca, yalnızca 512 GB SSD değerinde depolama alanına sahip olduğunu - Xbox One X'in yaklaşık yarısı - bu nedenle, kullanılabilir alanınızı genişletmek için gereken özel harici SSD'lere başvurmanız gerekenden daha fazla olduğunu belirtmek gerekir. Ancak o zaman bile, bu, harici depolamadan neyin oynatılıp oynatılamayacağına dair benzersiz kurallara sahiptir; bu kurallar hakkında daha fazla bilgiyi Xbox Series X / S harici depolama açıklayıcı makalemizde bulabilirsiniz. Ne olursa olsun, internet kapsama alanı kötü olan bir bölgeden biriyseniz, yalnızca dijital odağı nedeniyle Xbox Series S'den tamamen vazgeçmek isteyebilirsiniz. Oyunları indirmek muhtemelen değdiğinden daha fazla zaman alacaktır. Elbette, oyunların büyük dosya boyutları ve bir diske ne kadar veri sığabileceğine ilişkin sınırlamalar nedeniyle, bu diğer sistemlerde de bir sorun olabilir.

Microsoft'un disk sürücüsü olmayan daha ucuz bir modeli kovaladığını görmek, Sony'nin PS5 Dijital Sürümü ile mücadele etmek için bariz bir hareket gibi görünse de, aslında Microsoft'un geçmişte Xbox One S All-Digital Edition ile disk sürücüsüz konsollarla deneyini gördük. . Konsol, aksi takdirde standart Xbox One S ile aynıydı ve 50 $ daha ucuza satıldı.

Adlandırması ve Tasarımı

Xbox Series S'nin adı, Microsoft'un Xbox One konsol ailesi ile mevcut adlandırma şemasının bariz bir devamıdır. İsimdeki S büyük olasılıkla "ince" veya "küçük" anlamına gelir ve konsolun yaklaşık iki Xbox ve bir buçuk kontrolcü uzunluğundaki küçük form faktörüne atıfta bulunabilir. Xbox Series X'ten yaklaşık% 60 daha küçük ve şimdiye kadarki en küçük Xbox konsoludur. Bu, özellikle bir Xbox Series X'in yanında ikincil sisteminiz varsa, daha fazla konuma yerleştirilebileceği anlamına gelir. Series X gibi, kurulumunuza daha iyi uyması için yatay veya dikey olarak yerleştirilebilir.