Xbox, “Games with Gold” adı altında Ücretsiz Oyunlar Dağıtıyor!

Xbox, “Games with Gold” adı altında Ücretsiz Oyunlar Dağıtıyor!

Bu ay sonu yaklaşırken, Games with Gold ücretsiz oyunlarının yeni bir serisi için hazır olun. Microsoft, Xbox Live Gold aboneleri için Haziran ayında ücretsiz olacak dört oyunu açıkladı. Bu oyunlardan ikisi Xbox One’a özelken, birisi Xbox 360 oyunu ve birisi de bir Xbox oyunun remake hâli. Her zamanki gibi Xbox 360 ve orijinal Xbox için verilen ücretsiz oyunlar geriye dönük olarak uyumlu.

1 Haziran’dan başlayarak, Shantae and the Pirate’s Curse oyununu Xbox One için ücretsiz alabilirsiniz. WayForward’ın yaptığı bu oyun Metroidvania türünde ve 2014 çıkışlı. Oyunun ana kahramanı olan yarı-cin, kendi memleketindeki işgali koşarak, zıplayarak, düşmanlarını ise yoldan buluduğu eşyalar ve saçını kullanıp yok ederek engellemeye çalışıyor.

Orijinal Xbox oyunu olan Destroy All Humans da, Haziran’ın 1’inden 15’ine kadar ücretsiz olacak. Temmuz’da Destroy All Humans’ın remake’inin çıkacağını hatırlamak gerekirse bu durum gerçekten ilginç bir tesadüf. Bu açık dünya aksiyon oyunu son yıllarda klasikleşti, oyunun bu yaz çıkan güncellenmiş versiyonunu oynamadan önce orijinalini oynayabilirsiniz.

16 Haziran’da ise Xbox Live aboneleri, Coffee Talk’ı ücretsiz olarak alabilirler. Bu oyun esasında bir görsel roman. Oyunda bir baristayı canlandırıyoruz ve müşterilerimize sıcak içecekler servis ederken, onların problemlerini dinliyoruz. Bunlar sıradan müşteriler değiller aslında... Coffee Talk, Seattle’da alternatif bir gerçekliği kapsıyor, oyunda kurt-adamlar, vampirler ve diğer fantastik varlıklar var. Oyun 15 Temmuz’a kadar ücretsiz olacak.

Bunlar dışında Temmuz’un 16’sından 30’una kadar da Sine More’yı ücretsiz olarak alabilirsiniz. Oyun Xbıx-360 devrinin herkesi vurma tabanlı bir oyunu. Oyunda HP barımızdan daha çok zaman bakımından endişelenmemiz gerekiyor, oyunda iyice düşünüp, hızlı ilerlemek gerekiyor. Ne kadar çok düşman öldürürseniz o kadar fazla zamanımız oluyor. Lakin hasar aldığımızda süremiz daha hızlı azalıyor.

Mayıs ayının Games with Gold adı altındaki ücretsiz oyunlarını almak için hâlen daha zaman var. V-Rally 4 ve Overlord 2 bu ay sonuna kadar ücretsiz. Warhammer 40,000: Inquistor – Martyr ise 15 Haziran’a kadar ücretsiz.

Xbox’un Games with Gold adı altındaki Ücretsiz Oyunları

Xbox One

  • Shantae and the Pirate’s Curse (1 Haziran – 30 Haziran)
  • Coffee Talk (16 Haziran – 15 Temmuz)

Xbox 360

  • Sine Mora (16 Haziran – 30 Haziran)

Xbox

  • Destroy All Humans ( 1 Haziran – 15 Haziran)