Western Digital’den 5G Çağında Yeni Mobil Uygulamalar

Western Digital’den 5G Çağında Yeni Mobil Uygulamalar

Western Digital’in yeni iNAND MC EU521’i, 800MB/saniyeye varan turbo sıralı yazma hızları ile akıllı telefonlar için UFS 3.1 JEDEC uyumlu Write Booster Depolama Teknolojisi sunuyor.

Western Digital, mobil geliştiricileri 5G akıllı telefon kullanıcı deneyimini daha iyi hale getirmeleri için, yerleşik bir Evrensel Flash Depolama (UFS) cihazı olan yeni Western Digital iNAND MC EU521 ile destekliyor. JEDEC’in UFS 3.1 standardı altında Write Booster uygulaması yazmasının öncelikli destekçilerinden biri olan Western Digital, UFS 3.1 5G uygulamaları ve yetenekleri için optimize edilmiş ticari depolama çözümleri sunan ilk şirketlerden de biri oldu.

Western Digital iNAND MC EU521 gömülü flaş cihazı, mobil geliştiricilerin UFS 3.1 yüksek arayüz bant genişliğinden (Gear 4/2 Şeritli) ve SLC (tek seviyeli hücre) NAND önbelleğinden tam olarak faydalanmalarını sağlayan bir teknolojiye sahip. Ayrıca cihaz, 4K ve 8K medyalarını indirme, buluttan büyük dosya aktarımı ve oyun oynama gibi uygulamalar için gelişmiş kullanıcı deneyimlerini daha iyi hale getirmek için 800MB/saniyeye kadar turbo sıralı yazma hızları da sunuyor. İNAND EU521’in Mart ayında 128GB ve 256GB kapasitelerde satışa sunulması planlanıyor.

Akıllı telefonlar hayatın bir parçası

Western Digital Otomotiv, Mobil ve Gelişen Uygulamalar İş Birimi Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Huibert Verhoeven, akıllı telefonların artık video akışı, müzik çalma, oyun ve fotoğrafçılıktan ödemelere ve haritalamaya kadar her yeni uygulamaya genellikle birincil bilgi işlem cihazı olarak hizmet ettikleri için daha fazla performans ve kapasiteye ihtiyaç duyduklarını ifade etti. Verhoeven, ayrıca, “iNAND EU521'de Write Booster ile SLC önbelleğe alma 5G birleştiğinde, kullanıcılara her zamankinden daha hızlı film indirmeleri yönünde beklenenden fazla performans iyileştirmesi sunuyor. Bu ve diğer özellikler de EU521'i bugünün mobil ekipman üreticileri için mükemmel bir seçenek haline getiriyor” dedi.

“Western Digital'in yeni JEDEC depolama standardı UFS 3.1'i uygulamasının 5G uygulamalarına ek yazma özelliği ve gelişmiş önbellekleme özelliği sayesinde akıllı telefonların daha yüksek hızda indirmeler yapmasına, büyük dosyaların 'kaydedilmesinin' hızlandırılmasına ve diğer veri yoğun uygulamaları desteklemesine yardımcı olacağını belirten Informa Tech (Ovum, Heavy Reading and Tractica) araştırma markalarının ve satın alınan IHS Markit teknoloji araştırma portföyünün birleşmesinden sonra kurulan küresel teknoloji araştırma şirketi Omdia’da Bellek ve Depolama Kıdemli Yöneticisi Craig Stice, “Western Digital’in standardı hızlı bir şekilde hizmete sunma çabası, mobil cihaz ekipman üreticilerinin aralarından seçim yapabileceğiniz piyasaya hazır bir çözüm sunmalarının önünü açıyor” dedi.