Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi'nde 7. Hafta Sona Erdi

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi'nde 7. Hafta Sona Erdi

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi tüm harareti ile devam ederken, ligin sona ermesine iki hafta kalmış durumda. 9 haftayı geri bırakan Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi katılımcıları arasından ilk 6’ya girenler, mevsim finallerine yükselme şansı yakalayacak.

Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi’ndeki 7. haftanın daha ilk gününde işler hızlı bir şekilde kızışmaya başlamıştı. İlk karşıya karşıya gelenler ilk iki sırada olan takımlar; fastPay Wildcats ve Galakticos oldu. Maç öncesinde de iki takımın da galibiyet serisi vardı ve güzel bir ivme kazanmışlardı. Wildcats 7, Galakticos ise 6 maçlık kazanma serisine sahiptiler. E tabi bu iki takım birbiri ile eşleştiği zaman, aralarından birisi kazanan olmalıydı ve kazanan isim de Wildcats oldu. Böylece Galakticos’un ivmesini yarıda kestiler.

İkinci gün ise Wildcats’ın karşısına gelen takım Dark Passage oldu. Wilcats onları da yendi ve galibiyet serisi sayısını 9’a çıkarmış oldu. Bu sırada da Galakticos da Papara SuperMassive’e yendi.

E durum böyle olunca da, Wildcats liderliğini sağlama almış oldu. Kendisine en yakın olan rakiplerine iki galibiyet fark attılar. Galakticos ise Wildcats’tan aldığı mağlubiyete rağmen, 3. Olan isimle arasında iki galibiyetlik fark açtı.

Şunu da hatırlatmakta fayda var ki, Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi’nde ilk iki sırada olan takımlar, mevsim finallerinde yarı finalden başlayacaklar. Yukarıda bahsettiğimiz duruma bakacak olursak da Wildcats ve Galakticos büyük ihtimalle mevsim finallerine çıkacak olan isimler olacak gibi gözüküyor.

Lig aşaması tamamlandıktan sonra da, ilk 6 sıraya girmiş olan takımlar mevsim finallerinde olacaklar. İlk iki sırada olan Wildcats ve Galakticos gerçekten de mevsim finallerinde olacaklar gibi dursa da, 6 kişilik listedeki diğer dört isime de dikkat etmek gerekiyor. Onlar da mevsim finallerine girmek için kendi mücadelelerini veriyorlar.

Ligde üçüncülük sırasını Beşiktaş ve Dark Passage paylaşıyor. Aldıkları galibiyet sayısı ise sekiz. Kendileri ligde bulunan diğer dört takıma göre biraz daha avantajlı olarak gözüüyorlar. Bu hafta bu iki takım da bir galibiyet aldı.

1907 Fenerbahçe Espor ve Papara SuperMassive için de işler iyi gitmiyor. Yani lig dışında takımlarına baktığımız zaman epey tehlikeli gözükmelerine rağmen, bu hafta iki takım da galibiyet alamadılar. Mevsim finallerinin dışında kalma ihtimalleri var.

5 Ronin ise açıkçası takipçileri şaşırttı. Oldukça zayıf olarak bahsedilen bu takım, 1907 Fenerbahçe ve SuperMassive gibi takımların karşısında galibiyet alarak oldukça iyi bir konuma geldi