Valorant’ın Yeni Karakteri Reyna ve Yetenekleri

Valorant’ın Yeni Karakteri Reyna ve Yetenekleri

Valorant’ın 1.0 güncellemesi ile Reyna oynanılabilir karaktler arasına katıldı. Karakterimizin özelliklerine gelmek gerekirse de, ilk özelliğinin adı “Dismiss and Devour”, düşmüş bir rakibin “hayat enerjisini” emmeye yarıyor ve onu görünmez & hasar almaz yapıyor, aynı zamanda da canını iyileştiriyor. Onun imza yeteneği olan “Leer” ise diğer rakiplerin yok edebileceği bir küre yollamasını sağlıyor lakin bu küreye bakanların görüşü oldukça zayıflıyor. Bu yetenek duvarlara ve bariyerlere koyulabiliyor ve böylece daha da güçlü oluyor. Reyna’nın ultisi ise “Empress”, bu özellik de onun kısıtlı bir süre içerisinde çok seri bir şekilde ateş edebilmesini sağlıyor, lakin her bir kişiyi öldürdüğü vakit bu kısıtlı süre sıfırlanıyor. Aynı zamanda birisini öldürdüğünde genel “beslenme” yeteneklerinin de süresi sıfırlanıyor.

Oyunun geliştiricisi Riot Games, oyunun yayınlanmasının ardından, Valorant’a yeni bir karakter ekleneceğini zaten söylemişti. İşte bu karakter de Reyna, camdan bir gülle diyebiliriz kendisi için. Ya karşısındakini harcıyor, ya da kendisi harcanıyor.

Karakter hakkındaki fragmana baktığımız zaman ise Reyna’nın yetenekleri hakkında daha da belirgin şeyler öğreniyoruz. Karakterimiz gerçekten oldukça ofansif ve telikeye atılmaktan çekinmiyor. Ne kadar kişi öldürürse o kadar güçleniyor. Reyna’nın tasarımcısı olan Ryan “Morello” Scott, karakter için “ya ziyafet ya da kıtlık çeken” bir ajan demişti. Ziyafet çekebilmesi için güçlerini kullanması gerekiyor, yoksa hiçbir işe yaramıyor.

Reyna’nın ilk yeteneği kendisini iyileştirmeye yarıyor demiştik, hatta iyileştirme limitinin üzerine de çıkabiliyor. Bu da 50 zırh sayılıyor. İkinci yeteneği ile birkaç saniye ölümsüz oluyor. Lakin şunu da söylemek lazım ki ölümsüz olduğu zaman saldıramıyor. İki yeteneği de kullanabilmesi için Soul Orb’lar yani Ruh Küreleri gerekiyor. Bu küreler de Reyna birisini öldürdüğü zaman ortaya çıkıyor.

Reyna’nın ultisi hakkında da biraz detay vermek gerekirse, daha hızlı ateş etmesini, daha hızlı şarjör doldurma hızına sahip olmasını ve düşük tepme etkisini sağlıyor. Ayrıca ultisi Ruh Küresi yeteneklerini güçlendiriyor. Dediğimiz gibi Reyna camdan bir gülle. Gerçekten kullanabilmek için yetenek ve hızlı refleksler gerektiriyor. Diğer türlü kullanışsız oluyor.