The Lord of The Rings Online, Aragorn ve Arwen'in Evliliğini Kutluyor!

The Lord of The Rings Online,  Aragorn ve Arwen'in Evliliğini Kutluyor!

2007 yılında yayınlanmış olan, eski MMORPG’lerden birisi olan The Lord of the Rings Online’a 13 sene ardından güncelleme gelmeye devam ediyor. Son güncelleme ile birlikte oyun, Orta-Dünya kahramanları olan Aragorn ve Arwen’in evliliğine tüm oyuncuları davet ediyor. Tıpkı kitaptaki gibi, Aragorn ve Arwen evliliklerini Minas Tirith’te kutluyorlar. Sizler de bu eğlenceli etkinliğe katılabilirsiniz ve bunu yaparak özel bonuslar kazanabilirsiniz.

Bu yeni etkinliğin adı: “Kitap 1, Efsanevi Kısım 5: Kutlama Zamanı” olarak geçiyor ve bu etkinlik Temmuz’un 20’sinde olacak. Tüm oyuncular otomatikman bir görev alacak ve bu görev sayesinde Minas Tirith’e giden haritaya sahip olacaklar. Oraya gittiğiniz zaman da, Yaz ortası Festivali’ni katılmanızı sağlayacak olan başka bir görev alacaksınız. Bu da demek oluyor ki, Yaz ortası Günü’nü kutlayacaksınız, bu özel gün de aslında kitaptaki TA 3019 gününde Aragorn ve Arwen’in evlendiği yıla denk geliyor.

Yaz ortası temalı görevler sadece Aragorn ve Arwen’in evlenmesi ile sınırlı değil elbette. Bir sürü görev mevcut. Bunlardan bazılarından bahsedelim. Bu etkinlik boyunca; Thorin’in Salonu’nu, Duillond’u, Bree Kasabası’nı ve Parti Ağacı’nı bulmanız için gitmeniz gerekecek. Dahası da, bu Yaz ortası Etkinliği yıllık bir etkinlik olacak.

Ek olarak, evlilik temalı olarak ulaşılabilir olacak. Sadece bu da değil, aynı zamanda günlük ve haftalık olarak Hobbit temalı hediyelere de sahip olabileceksiniz. Bunun yanında, oyuncular gümüş ve diğer kozmetik eşyalar gibi bonusları da paylaşabilecekler.

Kulağa oldukça keyifli ve değişik bir etkinlik gibi geliyor ve gerçekten de çok güzel hediyeler dağıtılacak gibi. Ülkemizde bu oyunu oynayan çok kişi var mıdır bilinmez ama yine de hikaye tabanlı olarak oldukça hoş bir olay.

Aynı zamanda The Lord of the Rings Online, gelecekteki oyun pazarındaki tek Yüzüklerin Efendisi MMO’su olmayacak. Şu an Amazon da kendi özel çizim stiline sahip olan başka bir Yüzüklerin Efendisi MMO’su geliştiriyor. Bu yeni çıkacak olan oyun acaba eskisinden daha mı iyi olacak? Oyuncular yenisini mi tercih edecekler bilinmez ama birden fazla LOTR oyunun olması zararsız gibi gözüküyor.