The Last of Us 2 oyunu, oyuncunun düşünmesi için daha fazla şey bırakmış olmalı

The Last of Us 2 oyunu, oyuncunun düşünmesi için daha fazla şey bırakmış olmalı

Ellie'nin yolculuğu kışkırtıcı olarak düşünülüyordu, ancak Naughty Dog çok fazla cevap verdi.

Ben başka bir şey söylemeden önce iki şey, Öncelikle, The Last of Us 2'nin inanılmaz bir iş olduğunu düşünüyorum, bu yüzden aslında hiçbir şey okumadan başlık hakkında şikayet etmek için yorumlara girmemeye çalışın. İkincisi, açıkça spoiler. Sondan ve başka bir şeyden bahsedeceğim, bu yüzden kredilerin ilerlemesini görmediyseniz bu makalenin geri kalanına yaklaşmayın.

 

The Last of Us 2'nin iklim anları boyunca ellerimin gerçekten titrediği bir nokta vardı. Kelimenin tam anlamıyla sarsıldım, oyunun önümde ortaya çıktığını düşündüğüm şeyi izledim. Ellie, Abby ile birlikte tiyatrodaki yenilgisinin ardından Dina ile çiftlikte evdeydi. Kırıldı, TSSB ile mücadele etti ve olan her şey hakkında sahip olduğu soruları çözemedi veya cevaplayamadı. Ama en azından deniyor gibiydi.

 

Tommy’nin Joel’in katilinin başka bir ölüm dileği peşinde koşmaya yönelik haksız isteğine hayır dedi ve daha sonra gitardaki birkaç notadan sonra ekran karardıkça orta mesafeye bakmayı bıraktı. O sırada olan biten her şeyi sindirmeye çalışırken az çok kendimdeydim. İşlenecek çok şey vardı. Açmam ve düşünmem gereken çok şey var.

 

Ve sonra oyun dört saat daha devam etti.

 

Gerçek krediler nihayet ortaya çıktığında, tüm bu sorular cevaplarla tokatlanmıştı; sadece bir şeyleri açıklığa kavuşturmak ve oyuncunun Ellie olarak 'kazanmasını' sağlamak için var olan birkaç saatlik yoğun epilogla sınırlandı.

 

Mekanik olarak, Santa Barbara'ya yapılan bu gezi The Last of Us 2’nin en iyi oyunlarından bazıları. Rattler kampı, güneşin patladığı, tozlu konumu ile oyundaki en iyi performans gösterenlerden biri olan mükemmel tasarlanmış bir seviyedir. Ellie ve Enfekte güneş yanığından esintide ağartılmış palmiye yapraklarının kuru törpüsüne kadar, dünyayı ölçülemez bir şekilde genişleten hemen büyüleyici bir yer. Anlatısal olarak, yine de, bu noktaya kadar olan her şeyi, beş yaşında bir çocuk dikkat çekmeye çalışıyor gibi çiğniyor.

 

Birkaç saat içinde, dizi Çiftlikte sonun bu kadar yıkıcı ve ilginç olmasını sağlayan tüm belirsizlikleri ortadan kaldırır. Sonuç olarak çok az belirsizlik kaldı: Ellie tamamen intikamını alıyor ve oyunu zafer durumunda bitiriyor, ancak Abby'nin affedilmeye çalıştığı bir karakteri öldürmeye zorlayarak kaçınılması gereken bir karakteri öldürmekten kaçınarak o noktaya kadar. İlk oyunun sona ermesiyle ilgili uzlaşma eksikliği ve bol soru ile karşılaştırıldığında, 2. Bölüm, çiğnemek için çok az şey bırakan herkesi memnun etmek için garip bir orta zemin girişiminde bulunur.