Super Mario Maker 1 Çevrimiçi Hizmetleri Önümüzdeki Yıl Kapatılacak

Super Mario Maker 1 Çevrimiçi Hizmetleri Önümüzdeki Yıl Kapatılacak


Nintendo, Ocak ayında oyunu Wii U eShop'tan kaldırıyor ve Mart ayında çevrimiçi hizmetlerini kapatıyor.

 

Şirket, Nintendo'nun Wii U'daki orijinal Super Mario Maker için çevrimiçi hizmetlerini durdurduğunu duyurdu. Oyuncular, 31 Mart 2021'den itibaren artık oyuna kurs yükleyemeyecek veya Super Mario Maker Bookmark web sitesine erişemeyecek.

 

Bu özelliklerin kapatılmasının öncesinde Nintendo, Super Mario Maker'ı Wii U eShop'tan kaldırıyor. 12 Ocak 2021 tarihinden itibaren sistemin sanal mağazasından oyunun dijital bir kopyasını satın alamayacaksınız.

 

Oyuncular önümüzdeki yıl oyunda artık yeni kursları paylaşamayacak olsa da, Nintendo daha önce yüklenen kursları oynayabileceklerini söylüyor. Oyunu sistemden dijital olarak satın almış olan herkes, eShop'tan çıkarıldıktan sonra bile oyunu yeniden indirebilecek.

 

Orijinal Super Mario Maker ilk olarak 2015 yılında Wii U için piyasaya sürüldü. Oyun daha sonra ertesi yıl 3DS'ye taşındı, ancak bu sürümde dersleri çevrimiçi paylaşma özelliği önemli ölçüde eksikti. Bir devam filmi olan Super Mario Maker 2, 2019'da Nintendo Switch için piyasaya sürüldü. Nintendo, Mario Maker 2'nin yukarıda belirtilen kapatmadan etkilenmeyeceğini açıkladı.