Steam Yaz İndirimleri Tarihi Sızdırıldı!

Steam Yaz İndirimleri Tarihi Sızdırıldı!

Yaz gerçekten özel bir mevsim, sonunda sıkı ve kalın şeyleri giymeyi bırakıp rahat şeyler giyebiliriz, tabii bazen aşırı fazla sıcaklar insanın hayat enerjisini emmiyor değil. Aynı zamanda yaz mevsiminin, oyuncular için başka bir anlamı daha var. Bu da Steam’in yaz indirimi. Tonla bilgisayar oyununda bol bol Steam’in ünlü yeşil simgeli indirimli fiyatlarını görüyoruz. E hâliyle yaz mevsimine girmişken, oyuncular arasında da Steam’in yaz indirimi ne zaman başlayacak diye tatlı bir telaş oluşuyor. Lakin SteamDB geliştiricisi Pavel Djundik sağ olsun, Steam yaz indirimi hakkında bilgi edinebildik.

Djundik son tweetlerinde şunları yazmıştı;

“Çin’e ait kaynaklar, Steam yaz indirimi sezonunun, 25 Haziran’da başlayacağını söyledi.”

Ardından Djundik, kaynaklarının “genelde güvenilir olsa da, henüz onaylı olmadığına” dair bir not düştü. Ondan sonra bir tweet daha attı;

“Şu an onaylandı. Steam yaz indirimi, 25 Haziran’dan başlayarak 9 Temmuza’a kadar sürecek.”

SteamDB açıkçası çok güzel bir kaynak sitesi. Steam’deki oyunlar hakkında çok güzel bilgiler veriyor, en son ne zaman indirime girdiğinden tutun da, ne kadara düştüğüne kadar bilgi veriyor. Bu bilgiler her zaman Valve tarafından verilmediği için bu da SteamDB’yi değerli kılıyor. Aynı zamanda SteamDB’de oynadığınız oyunu kaç kişinin oynadığı, bir Steam hesabının değeri gibi bigiler ve fazlası da var. Bir de SteamDB geçmişte Steam’e gelecek yeni özellikleri ve indirimleri sızdırması ile de ünlü. Hem de güvenilir bir site, çünkü geçen yaz verdiği tarihler doğruydu. Bu arada geçen yaz da Steam yaz indirimi tarihi 25 Haziran ve 9 Temmuz arasıydı.

Yani şimdiden kenarda para tutmak için hazır olun, çünkü baya bir oyun indirime girecek gibi. Tabii ki indirim zamanına yakın tatihte çıkacak olan oyunlar indirime girmeyecek. “Resident Evil 3”, “Doom Eternal” ve “XCOM: Chimera Squad” gibi oyunlarda indirim görme ihtimalimiz var. Lakin “Disintegration” ve “Sünger Bob KarePantolon: Battle for Bikini Bottom – Rehydrated” gibi oyunlarda indirim beklemiyoruz. Çünkü indirim tarihine çok yakın tarihte çıkacaklar. Umuyoruz ki, bolca oyun indirime girer ve güzel oyunları oynama fırsatı buluruz.