Steam Eşzamanlı Oyuncu Sayısı Yine Rekor Kırdı

Steam Eşzamanlı Oyuncu Sayısı Yine Rekor Kırdı

Steam Eşzamanlı Oyuncu Sayısı Yine Rekor Kırdı, 26 Milyonu Aştı

 

Bununla birlikte, aktif olarak bir oyunda bulunanların rekoru henüz kırılmadı.

 

Küresel salgının başlamasından bu yana yaklaşık bir yıl geçti ve birçok insan evde video oyunları oynamaya devam ediyor. Steam'in eşzamanlı oyuncu sayısının bu esnada birkaç kez kendi rekorunu kırdığını gördük ve rekor bir kez daha kırıldı.

 

Sektör analisti Piers Harding-Rolls, Twitter'da bu haberi paylaşarak 26 milyondan fazla Steam kullanıcısının aynı anda oturum açtığını ve bu hizmet için tüm zamanların zirvesini temsil ettiğini gösterdi. Rakam, baktığımızda tweet'inde listelenenlerden biraz daha yüksekti, bu yüzden Steam'in rekoru daha da büyüyebilir gibi görünüyor.

 

Bununla birlikte, değişkenlerden biri o anda kaç kişinin aktif olarak bir oyun oynadığıdır. Bu rekor bugün kırılmadı, ancak neredeyse bir yıldır gördüğümüz her zamankinden daha yakın oldu.

 

Yeni oyun sürümleri için oldukça kuru bir dönem olduğu için bugün oyuncu rekorunun neden kırıldığını kesin olarak söylemek zor. Counter-Strike: Global Offensive, Dota 2, Grand Theft Auto V ve Team Fortress 2 gibi stapler, özellikle aynı anda 1 milyondan fazla kişi CS: GO oynayarak listelerde üst sıralarda yer almaya devam ediyor.

 

Aralık ayında gördüğümüz son büyük artış, Cyberpunk 2077'nin piyasaya çıkmasıyla kağıt üzerinde daha mantıklıydı. Hala Şubat ayında çizelgeleri yayınlanıyor, ancak CD Projekt Red kararlılığı artırmak ve hataları gidermek için çalışmaya devam ederken toplam oynatıcı sayısı önemli ölçüde düştü.