Star Citizen’i Ücretsiz Denemek için Son 11 Gün!

Star Citizen’i Ücretsiz Denemek için Son 11 Gün!

 

Cloud Imperium Games’in duyurusuyla birlikte, uzay keşif ve savaş simülatörü olan Star Citizen’i şu an bilgisayar üzerinden oynamak ücretsiz. Acele etseniz iyi olur, oyunu denemek için 11 gününüz var.

Bu Pazartesi’den itibaren, Haziran’ın 1’ine kadar, Star Citizen’in tam sürümünü herhangi bir ücret ödemeden indirebilirsiniz. Bu süreçle birlikte, Cloud Imperium Games, oyunculara Star Citizen’in bir sürü gemisi ile birlikte bedava test uçuşu şansı veriyor. Her birkaç günde bir ise, oyun içerisindeki gemi imalatçıları, oyuna her tekrar girdiğinizde size deneme uçuşu yapmanız için başka bir gemi veriyorlar.

Star Citizen, Twitter hesabından şunları demişti:

“Invictus’un Uçuş Haftası’na hazır olun ve ücretsiz uçuş tarihlerinde yapacağınız test uçuşlarınızı şimdi planlayın.”

Oyunda uçurabileceğiniz ücretsiz gemiler dışında, oyunun Hologram Salonu denilen kısmına da gidebilirsiniz ve oyunda üretilişi devam eden gemileri kontrol edebilirsiniz. Yine de yapımı süren bu gemilerin, Star Citizen’in ücretsiz deneme haftasında kullanılıp kullanılamayacağı belirsiz.

Star Citizen’i resmi websitesinden indirebilirsiniz. Ayrıca bilgisayarınızın oyunu çalıştırıp çalıştırmayacağını görmek için de aşağıdaki sistem özelliklerine bakabilirsiniz.

Star Citizen’in Tam Sürümü için Bilgisayar Sistem Özellikleri

Minimum:

RAM: 16 GB

Ekran Kartı: AMD Radeon R5 M330

İşlemci: Intel Core 2 Quad Q9000

Star Citizen’in Dosya Boyutu: 40 GB

İşletim Sistemi: Windows’un 64 bit versiyonu (Windows 7 Service Pack 1 veya üstü)

 

Önerilen

RAM: 16 GB

Ekran Kartı: AMD Radeon HD 7990

İşlemci: AMD Ryzen 5 1600

Star Citizen’in Dosya Boyutu: 40 GB

İşletim Sistemi: Windows 7 (64-bit), Windows 8 veya 8.1 (64-bit) veya Windows 10 (64-bit)

 

Star Citizen, birkaç senedir alpha durumunda. Oyunun yapımcısı Cloud Imperium Games bu nefes kesen uzay temalı simülatör için 300 milyon dolardan fazla bağış topladı. Son zamanlarda ise stüdyo, bağışlar sayesinde yatırımcılardan 17,25 milyon dolar topladı. Oyun henüz tamamlanmamış olmasına rağmen, Cloud İmperium Games belirli zamanlarda, Star Citizen’i nihai sürümüne ulaştırmak amacı ile içerik ekliyorlar. Eğer simülatör oyunlarını seviyorsanız ve uzayın sonsuz enginliğinde yer almak istiyorsanız, bu 11 günü iyi değerlendirin!