Sony, Xbox Game Pass'e PlayStation ile Yanıt Verdi

Sony, Xbox Game Pass'e PlayStation ile Yanıt Verdi

PlayStation zaten Microsoft'un popüler oyun abonelik hizmetiyle rekabet etmeye çalışıyor ve Sony CEO'su Jim Ryan daha fazlasının mağazada olduğunu ima ediyor.

 

Xbox Game Pass, şu anda muhtemelen en popüler oyun abonelik hizmetidir ve şimdi tüm gözler Sony'nin yanıtında. Bir TASS röportajında, Sony'nin Xbox Game Pass ile rekabet etmek için ne planlamış olabileceği sorulduğunda, Sony Interactive CEO'su Jim Ryan "gelecek haberler" olduğunu söyledi.

 

Ryan ayrıca PlayStation'ın Xbox Game Pass'e zaten bir rakip sunduğuna dikkat çekti. "Artık PlayStation'ımız var ... ve bu birkaç pazarda mevcut" dedi.

 

PlayStation Now, öncelikle akış içindir. Ancak bazı oyunlar indirilebilir. Xbox Game Pass oyunları yerel olarak veya bir Android cihazda ise akış yoluyla oynanabilir.

 

Son birkaç yılda Sony, Xbox Game Pass ile sürekli olarak rekabet etmeye çalışıyordu. 2019'da, görünüşe göre Xbox'ın Game Pass aylık baz fiyatı olan 10 $ 'ı eşleştirmek için PlayStation Now'ın aylık fiyatını 20 $' dan 10 $ 'a düşürdü. 2020'de Sony, PS Plus abonelerine büyük PS4 oyunlarından bir seçki sunan bir hizmet olan PlayStation Plus Collection'ı duyurdu. Gamesindustry.biz röportajında ​​Ryan, "Harika birinci taraf IP'lerinin hepsi orada, harika ortak unvanları ve PlayStation'da yeniyseniz veya bir PS4'ünüz yoksa ancak Bir PS5 ediniyorsunuz ve bir PS Plus aboneliği alıyorsunuz, temelde PS4'ü abonelik ücretine oradan alıyorsunuz. "

 

Ryan ayrıca şirketin Xbox Game Pass stratejisinin belirli kısımlarını taklit etmeyeceğini vurguladı. Ryan, özellikle Microsoft'un abonelik hizmetinden çıkar çıkmaz yeni oyunlar yayınlama taktiğine katılmıyor. "Yeni çıkan oyunları bir abonelik modeline yerleştirme yoluna gitmeyeceğiz. Bu oyunların geliştirilmesi için milyonlarca dolar, 100 milyon doların çok üzerinde bir maliyet var. Bunu sürdürülebilir olarak görmüyoruz" yorumunu yaptı.

 

Xbox Game Pass'in PlayStation veya Xbox konsolu arasında bir karar vermek isteyen tüketiciler için büyük bir cazibe merkezi olduğu bir sır değil. Oyuncular ayda 10 dolardan 200'den fazla oyuna erişebilirler. Xbox Game Pass Ultimate katmanı, yakın zamanda EA Play oyunlarını da dahil ederek abonelik hizmetine daha büyük bir oyun listesi ekledi. Ultimate, Xbox Live Gold'u da içerir. Aboneler, geleneksel olarak piyasaya sürüldükleri gün hizmet aracılığıyla piyasaya sürüldükleri için, esasen yeni bir Xbox Game Studios oyunu satın almak zorunda kalmazlar.