Sony PS5'in PSVR 2.0 Kulaklığı Yeni Kontrol Cihazını Duyurdu

Sony PS5'in PSVR 2.0 Kulaklığı Yeni Kontrol Cihazını Duyurdu

Sony PS5'in PSVR 2.0 Kulaklığı Yeni Kontrol Cihazını Duyurdu

Sony, gelişmiş özelliklere ve daha fazlasına sahip yepyeni bir kulaklığı duyurarak sanal gerçekliğe bağlılığını sürdürüyor.

 

Sony, PlayStation 5 için geliştirilen PlayStation VR kulaklığının bir sonraki sürümünü duyurdu. PlayStation'dan Hideaki Nishino'ya göre bu kulaklık, "en üst düzeyde eğlence deneyimi" sağlayacak "yeni nesil VR sistemimiz" olarak tanımlanıyor.

 

Nishino, bu VR sisteminin "performans ve etkileşimde çarpıcı sıçramalar" sağlayacağını söyledi. "Oyuncular, yeni kulaklığı taktıklarında daha da büyük bir mevcudiyet duygusu hissedecekler ve oyun dünyalarına daha da dalacaklar."

 

Nishino, PlayStation mühendislerinin PSVR'nin mevcut modelinden öğrendiklerini aldıklarını ve bu geri bildirimi yenisiyle nereye gideceklerini bildirmek için kullandığını söyledi. Kulaklıkla ilgili ayrıntılar konusunda çok az şey biliniyor ve hiçbir görüntü paylaşılmadı, ancak Nishino kablosuz olmayacağını doğruladı.

 

Nishino, yeni kulaklığın "çözünürlük ve görüş alanından izleme ve girişe kadar her şeyi geliştirdiğini söyledi. Kurulumu basitleştirmek ve kullanım kolaylığını artırmak için PS5'e tek bir kabloyla bağlanırken, aynı zamanda yüksek kaliteli bir görsel deneyim sağlar" dedi Nishino.

 

PS5 için yeni PSVR kulaklık seti, "mükemmel ergonomiye" odaklanmanın yanı sıra, PS5 için DualSense denetleyicisindeki "temel özelliklerden" bazılarını kullanan yeni bir VR denetleyicisi de kullanacak.

 

Nishino, "Bu, tamamen yeni nesil VR oyunları ve deneyimleriyle ilgili vizyonumuza uyacak şekilde geliştirdiğimiz geleceğe dönük teknolojinin örneklerinden sadece biri," dedi.

 

Bir röportajda PlayStation CEO'su Jim Ryan, Sony'nin yeni PSVR kulaklığını kullanma deneyimini iyileştirmek için yaptığı gelişmeleri, tek kablo kurulumunu işaret etmek de dahil olmak üzere lanse etti. Bu değişiklikle ilgili olarak GQ'ya, "Bu, mevcut sistemden yenisine geçerken öğrendiğimiz bir dersin çok basit ve görünür bir örneğiydi."

 

Ryan, yeni kulaklığa PSVR 2 dahil herhangi bir isimle atıfta bulunmaktan kaçındı. Ancak, sanal gerçeklik pazarı henüz büyük bir başarı elde edememişken, Sony'nin neden başka bir VR başlığı ürettiği konusunda bazı bilgiler paylaştı.

 

"VR'ye inanıyoruz ve mevcut PlayStation VR ile elde ettiğimiz sonuçlardan son derece memnunuz ve PlayStation 5 için yeni VR sistemimizle iyi işler yapacağımızı düşünüyoruz. Daha da önemlisi, bunu gelecek yinelemenin ötesinde gerçekten yapabilecek bir şey olarak görüyoruz gerçekten büyük ve gerçekten önemli olun. Yenilik yapmayı seviyoruz; topluluğumuzun yenilik yapmayı sevdiğini düşünüyoruz. Soruyu tersine çevirip 'Neden olmasın?' Bizim için bu çok mantıklı bir adım. Bundan çok heyecanlıyız ve yeni VR sistemimiz için VR oyunları yapacak olanların da çok heyecanlanacağını düşünüyoruz. "

 

Bir lansman programına gelince, Ryan herhangi bir ayrıntıyı paylaşmayı da reddetti, ancak "[O] açıkçası yeni VR sistemimizi uygun yazılım desteğiyle başlatacağız" dedi.

 

PS5 için yeni PSVR kulaklığı için hala erken günler - 2021'de piyasaya çıkmayacak - ancak Nishino, hayranlarına yeni bir şeyin geldiğini ve geliştiricilerin zaten onunla çalıştığını söylemek istediğini söyledi.

 

"Yeni VR sistemimiz için halen devam eden pek çok geliştirme var, bu nedenle 2021'de piyasaya sürülmeyecek. Ancak geliştirme topluluğu sizin için yeni dünyalar yaratmaya başladığından bu erken güncellemeyi hayranlarımıza sunmak istedik. "dedi Nishino.

Nihayet, Nishino, Sony'nin VR'nin yükselişine yardımcı olmaya kararlı olduğunu söyledi.

 

Nishino, "Hem PlayStation VR hem de inşa ettiğimiz yeni nesil VR sistemiyle, oyun ortamı olarak sanal gerçekliğe olan bağlılığımız her zamankinden daha güçlü. Gelecekte daha fazla ayrıntı paylaşmayı dört gözle bekliyoruz," dedi.