Sony, Geleceğe Yönelik PS Plus Planlarını Ele Alıyor

Sony, Geleceğe Yönelik PS Plus Planlarını Ele Alıyor

PS5 yaklaşırken Sony, geçiş aşamasında ücretsiz oyunları nasıl ele alacağını detaylandırdı.

 

Sony, PS5'e sadece birkaç gün kala PlayStation Plus ödüllerini nasıl hayata geçirmeyi planladığını ayrıntılı olarak açıkladı. Hizmet, yakın gelecekte PS4 oyunları vermeye odaklanmaya devam edecek gibi görünse de, uzun vadede PS5 oyunlarını rotasyona eklemeyi hedefliyor gibi görünüyor.

 

PlayStation Blog'da PS5 SSS'de Sony, "Tüm PlayStation Plus üyeleri her ay en az iki harika PS4 oyunu almaya devam edecek" dedi. "Hedefimiz, PS5 oyunlarını aylık oyun serisine düzenli olarak eklemek, bu nedenle aylık PlayStation Plus duyurularımızı PS Blog'da tekrar kontrol edin."

 

Sony, PS Plus üyeleri için iki PS5 oyununun geleceğini şimdiden duyurdu. Bugsnax lansman gününde, ancak yalnızca PS5 sürümü satışa sunulacak. Benzer şekilde, Destruction All-Stars önümüzdeki yıl piyasaya çıktığında bonus Plus oyunu olarak gelecek. Bu oyunlar, tipik bir aylık süreden daha uzun süre mevcut olacak. Bu sadece sistem çok yeni olduğu için bedava oyun bulmakta zorlanacak bir diziyi toplu olarak çıkarmak değil, aynı zamanda lansmanda bir PS5 bulamasanız bile ücretsiz oyunları almanıza yardımcı olabilir.

 

Sony, PS5 oyunlarının PS Plus serisinin daha düzenli bir parçası haline geleceği zaman için bir zaman çizelgesi detaylandırmadı, ancak bu, şirketin oraya varmayı hedeflediğini doğruladı. Şimdilik, PS4 oyunları, PS5'in SSD'si sayesinde daha hızlı yükleme sürelerinin avantajıyla PS5 ile uyumlu kalmalıdır.