Smash Bros Ultimate'e Yeni Karakter ve Amiibo Figürleri Geliyor!

Smash Bros Ultimate'e Yeni Karakter ve Amiibo Figürleri Geliyor!

Super Smash Bros Ultimate’e dövüşçüler gelmeye devam ediyor! Sıradaki gelecek olan dövüşçü ise Arms adlı oyundan Min Min, Super Smash Bros Ultimate’e DLC olarak gelecek. Oyun yönetmeni Masahiro Sakurai, izleyicilere Pazartesi günü olan gösterinde bu yeni karakteri derinlemesine inceleme imkânı tanıdı. Lakin yayındaki tüm konu Min Min değildi. Aynı zamanda daha fazla Smash’e ait Amiibo figürünün de çıkacağını söyledi.

Özellikle Super Smash Bros Ultimate’in ilk iki DLC dövüşçüsü olan karakterlerin Amiibo figürleri çıkacakmış. Bu karakterlerin biri, Persona 5’ten Joker. Diğeri ise Dragon Quest’ten Hero. Figürler bu sonbahar raflardaki yerini alacaklar. Pazartesi günkü sunumda, bu figürlere ait fiyatlar paylaşılmadı. Yine de diğer Smash Amiboo figürlerinin fiyatlarına göz atacak olursak, 16 dolardan çıkacaktır diye düşünüyoruz.

Konu diğer Amiibo figürlerine gelecek olursa, Sakurai, Nintendo’nun diğer DLC dövüşçülerine ait daha fazla Amiibo figürü çıkarmayı planladığından bahsetti. Yine de “kaç tanesinin üretileceğine dair bir fikrimiz yok,” dedi. Maalesef ki figürleri toplamayı seven kitlenin, bir süre daha beklemesi gerekiyor gibi.

Min Min’e geri dönecek olursak da, kendisi Super Smash Bros Ultimate’in ikincisi sezon DLC’si olarak gelecek olan ilk karakter. Onun dövüşçü paketi ise, 29 Haziran Pazartesi günü yayınlanacak. Diğer DLC karakterleri gibi, o da yeni bir dövüş alanı ile birlikte geliyor. Gelecek olan alanın adı ise: Spring Stadium. Ayrıca Nintendo Arms isimli oyundan Super Smash Bros Ultimate’e toplamda 18 müzik parçası ekleyecek.

Min Min, Fighters Pass Vol. 2’nin de bir parçası. Yani bu Fighters Pass’i 30 dolara aldığınız zaman, diğer altı adet gelecek olan DLC dövüşçüyü yayınladıkları zaman otomatikman almış oluyorsunuz. Ayrıca Min Min’in dövüşçü paketini ayrı olarak 6 dolara alabilirsiniz.

Min Min ile birlikte 29 Haziran’da kullanışlı birkaç yeni Mii Fighter kostümü de yayınlanacak. Bunlara bir bakalım:

  • Ninjara (Arms)
  • Heihachi (Tekken)
  • Callie ve Marie (Splatoon)
  • Vault Boy (Fallout)

Bu Mii Fighter kostümlerinin ise tanesi 75 cent.

Amiibo figürleri ve Min Min gerçekten Smash Bros severler için güzel haberler. Umuyoruz ki daha da fazla dövüşçü ve figür gelir.