Resident Evil Village, Ethan'ın Hikayesini Devam Ettirecek!

Resident Evil Village, Ethan'ın Hikayesini Devam Ettirecek!

Resident Evil Village hakkındaki detaylar, Famitsu’nun son zamanlarda oyunun üreticileri Tsuyoshi Kanda ve Pete Fabiano ile yaptıkları röportaj sırasında daha da ortaya çıktı. Bu röportaj, Resident Evil tarihçisi Alex Aniel tarafından çevirildi ve Twitter’da paylaşıldı. Gelecek olan bu yeni oyun hakkında gerçekten farklı olaylar da vardı, bunlardan bir tanesi Village’in, Ethan’ın hikayesini nasıl işleyeceği idi. Ethan’ın hikayesi, bildiğiniz üzere Resident Evil 7: Biohazard’da başlamıştı.

Bu arada bir diğer garip konu, oyunun ismi konusunda. Yapımcılar oyunun adının Resident Evil Village olduğunun altını çizerken, takipçiler oyuna Resident Evil 8 deme konusunda oldukça ısrarcı gözüküyor gibi. Oyunun logosu bile hazırken, isim değişikliği epey zor gibi gözüküyor.

Çevirilen röportaja göre, Resident Evil Village, 3,5 sene süren geliştirilme sürecinin ardından şu an bile %60 olarak tamamlandı. Ayrıca bu hikayede Ethan Winter’ın hikayesi yer alacak. Dediğimiz gibi, kendisinin hikayesi ilk olarak Resident Evil 7: Biohazard’da başlamıştı. Lakin oyunun geliştiricileri, bir önceki oyundaki iki karardan hangisinin gerçekleştiğine dair herhangi bir bilgi vermedi. Resident Evil 7’de, bize hayati bir konuda seçim hakkı sunuluyordu. Ya kendi eşimizi ya da başka bir karakteri kurtarabiliyorduk, bunun sonucunda da oyunda epey farklılıklar meydana geliyordu. Aynı zamanda edinilen bilgilere göre, oyun ismindeki gibi bir köyde geçiyor, bunun da sebebi başka bir kahraman üzerinde duruluyor olması.

Resident Evil Village ile birlikte oyuna RE serisindeki iki unsur geri dönüyor. Bunlardan birisi envanter yönetimi, diğeri ise bulmaca çözme. Yine de bu konular hakkında detaylı bilgiler verilmedi. Bu sistemlerin ise oyunda farklı olacağı söylendi, normalde aksiyon oyunları bulmacalar üzerinde pek durmaz ama Village bizi şaşırtabilir. Aynı zamanda oyunun geliştiricileri, Resident Evil Village’in yeni nesil konsollara uyumlu olarak çıkacağını da söyledi. Böylece de oyundaki yükleme zamanları, neredeyse hiç olmayacak. Bu da oyunla bütünleşmemizi bir seviye daha arttırıp, derinleştirecek gibi gözüküyor. Lakin bu derinleşmeden kasıtları başka bir şey olabilir mi, bunu bilemiyoruz. Henüz ne anlatmak istediklerini kimse çözebilmiş değil.

Resident Evil Village, 2021’de Xbox Series X’e, PlayStation 5’e ve bilgisayarlara çıkacak.