Red Bull M.E.O.’da Heyecan Dorukta!

Red Bull M.E.O.’da Heyecan Dorukta!

Red Bull M.E.O.’da heyecan dorukta ve zaman gittikçe daralıyor. Red Bull M.E.O’da bu sezonun teması PUBG MOBILE olacak. İlk üç online eleme aşaması 17, 20 ve 24 Haziran tarihlerinde yapılmıştı. Bir kez daha online eleme yapılacak ve bu 27 Haziran tarihinde olacak. Ardından ise bu eleme aşamalarında galip gelen takımlar, finale katılabilmek için biletlerini alacaklar. Bu biletleri almak ise o kadar basit değil, bunu yapmak için 30 Haziran tarihindeki online yarı finalde mücadele etmeleri gerekiyor. 4 Temmuz’da ise son eleme yapılacak. Lakin bu son eleme aşaması biraz farklı olacak. Koronavirüs pandemisi yüzünden, sağlık önlemlerine uygun şekilde düzenlenecek olan bu aşama, İstanbul Boğazı’nın ortasındaki Red Bull M.E.O. Feribotu’nda olacak. Feribotta ise toplamda 64 kişi bulunacak.

Red Bull M.E.O. aynı zamanda diğer ünlü online oyunlarda da şampiyon arayışında. Bu oyunlar arasında; Hearthstone, PUBG MOBILE ve Teamfight Tactics Mobile var. Red Bull M.E.O. gerçekten de çok fazla rağbet görüyor, 2. Sezonuna toplamda 34 ülkeden 15 bin mobil oyuncu katılıyor. Türkiye’deki yarışma aşamasında ise PUBG MOBILE oynanacak. Ayrıca bu aşamayı destekeleyn büyük isimler de var. Bunlar Borusan Otomotiv/BMW ve HyperX. Yarışmanın Türkiye ayağının son elemesi, sosyal mesafe kurallarına uygun olarak gerçekleşecek.

Şanlı final yolunda şu ana kadar üç eleme aşaması online olarak yapıldı. 6 farklı haritada yapılmış olan bu ön elemelerde toplamda 28 takım yarı finale katılacak. Son online eleme ise 27 Haziran’da olacak. Bunda da başarılı olanlar 30 Haziran’daki yarı finale katılacak, ardından ise son eleme İstanbul Boğazı’nda ve 4 Temmuz tarihinde olacak. Bu son elemede, kabiliyetlerini ve yeteneklerini en iyi göstermiş olan 3 takım, finale katılabilecek.

4 Temmuz’da ise 64 kişi kendi arabaları ile final aşamasına gelecek. Sona kalan 3 takım ise hangi kıtanın daha iyi olduğuna dair mücadele edecek. Harem İskelesi’nden Anadolu Takımı, Sirkeci İskelesi’nden ise Avrupa Takımı feribota binecek. Yolculuk sırasında 3 harita üzerinden eleme yapılacak. Kazanan kıtadan 2 takım, kaybeden kıtadan 1 takım büyük final için seçilecek.

Yarı Final ve 5. Feribot elemesi sonucunda ise finale çıkmış olan 15 takım arasından Türkiye şampiyonu online olarak belirlenecek. Türkiye şampiyonu olacak olan takım ise Red Bull M.E.O. Dünya Finali’ne katılacak. Dünya şampiyonu ise 2021 yılının başlarında belli olacak.