Red Bull M.E.O. Son Aşamalarına Geliyor!

Red Bull M.E.O. Son Aşamalarına Geliyor!

Red Bull M.E.O. macerası sonlarına doğru yaklaşıyor! Bu maceradaki amaç ise PUBG MOBILE'de ülkemizin en iyisini bulmak idi. Evlerinde bulundukları yerden, devasa sahnelere katılan oyunculardan, 4 online elemede başarılı olan oyuncular büyük finale katılacak. Büyük finalde ait olan bileti almak için de, 30 Haziran'daki yarı final aşamasında karşı karşıya gelmişlerdi. Bu yarı final aşamasında galip gelen 12 takım, 5 Temmuz'daki online finale katılacaklar. Finale kalacak olan son 3 takım ise değişik bir şekilde belli olacak. Bu aşama ise İstanbul Boğazı'nda dolaşan feribotta olacak. Aynı zamanda son eleme kısmında da önemli isimler de sponsor. Bu isimler Borusan Otomotiv/BMW ve HyperX. Aynı zamanda bu son eleme de sosyal mesafe kurallarına uygun olarak yapılacak.

4 Temmuz'da yapılacak olan eleme, global pandemi COVID19 nedeni ile olabildiğince güvenli olacak. Bu aşamada 64 oyuncu kendi arabasıyla İstanbul Boğazı'nda finale çıkmaya çalışacak. Sona kalan 3 takım ise hangi kıta daha iyi diye belirleyecekler. Anadolu mu yoksa Avrupa mı? Feribot; Anadolu takımını Harem İskelesi'nden alırken, Avrupa takımını ise Sirkeci İskelesi'nden alacak. Yolculuk ise toplamda 2 saat sürecek. Mücadelede ise elemeler, PUBG MOBILE'deki 3 harita üzerinden gerçekleştirilecek. Kazanan kıtadan en iyi 2 takım, kaybeden kıtadan ise en iyi takım büyük finale katılacak. Tüm bunlar dışında, iki kıtanın da kaptanlıklarını ünlü yayıncılar yapacak. Bu isimler, Oğuzhan “DOCH” Özyetiş ve Burak “Egoist Pati” Şentürk olacak.

Son olarak ise, finale 15 takım kalacak. 5 Temmuz'da ise büyük final gerçekleşecek. Beşinci eleme ve büyük final ise RedBullTR'nin Twitch hesabında canlı olarak yayınlanacak.

Aynı zamanda Türkiye şampiyonu olacak olan takım ise Dünya Finali'ne dahil olabilecek. Bu Dünya Finali aşaması da 2021'in ilk çeyreğinde yapılacak. Turnuvayla ilgili bilgiye RedBull.com/meo adresinden ulaşabilirsiniz.

Bakalım turnuvanın sonunda kim kazanacak ve Dünya Finali aşamasına çıkacak olan takımı oldukça merak ediyoruz. Feribotta yapılacak olan aşama ise epey ilgi çekici duruyor, umuyoruz ki pandemi süresini atlattığımız zaman bunun gibi etkinliklerle bol bol karşılaşırız.