PUBG 8.3 Güncellemesi Konsollarda Çıktı

PUBG 8.3 Güncellemesi Konsollarda Çıktı

PUBG Sezon 8 sona yaklaşırken Güncelleme 8.3 konsolda ve Stadia sunucularındaki yerini aldı. Bu güncelleme Takım Arkadaşı Savaş Göstergeleri, yardım takibi ve mesajlaşma dahil olmak üzere takım taktiklerini geliştirmek için birçok yenilik getiriyor. Güvenilir ve gerçek Erangel haritasında artık harika deniz gezintileri yapacak olan vapurlar bulunuyor ve aynı zamanda oyuncunun Mavi Bölge’de kısa bir süre hasar almasını engelleyen ve oyunun kurallarını değiştiren Frekans Bozucu Çanta’yı da içeriyor.

Son olarak, bu güncelleme ile ayrıca PUBG LABS'deki yeni Arena Modu tanıtıyor ve 64 kişilik, takım bazlı oyun deneyimi sunuyor.

  

Arena Modu, sizi Erangel, Miramar veya Sanhok'taki çeşitli bölümlere ayrılmış bölgelerden birine götüren 64 kişilik,  takım tabanlı bir maçtır. Arenanızda zafer kazanmak için diğer iki takımla savaşacaksınız. Kaybederseniz, takımınız 3 şansından birini kaybedecek ve bu da bir kez kaybolduklarında sizi ortadan kaldıracaktır. Zafer talep edin ve başarısız olanlardan daha güçlü bir pozisyonla bir sonraki tura geçin. 3 veya daha az takım kaldığında, kaç şansınız olursa olsun kazananın hepsini aldığı Ani Ölüm arenasına girerler.

Arena modunun normal bir maçtan başka bazı farklılıkları da var. Bunlardan en büyüğü, silahların dünyada ortaya çıkmamasıdır. Bunun yerine, Cephaneliğinizi Teçhizat menüsünden (PC: L tuşu, Konsol: Harita tuşu (Sistem menüsü / Dokunmatik yüzey) varsayılan olarak) satın almak için diğer oyuncuları ortadan kaldırarak kazandığınız para birimini kullanmanız gerekecektir. Devrilen müttefikler de 5 saniye içinde yeniden canlandırılabilir; bu, böylesine küçük ve yoğun dövüşlerde avantajınızı korumak için önemlidir.
 
Arena'da hayatta kalmak, takım çalışması ve akıllı taktik kararlar demektir. Ekipmanınızı içinde bulunduğunuz araziye uygun hale getirmekten, düşmanlarınızı görene kadar birbirinizin arkasını izlemeye, saldırınızı koordine etmeye kadar, Arena Modu kesinlikle takım çalışmanızı ve iletişim becerilerinizi test edecek.
 
Kurallar
  • Her turda, 2-3 manga rastgele, bölümlere ayrılmış bir alana dalacak.
  • Her takım 3 şansla başlar ve bu şanslar kaybedildiğinde elenir.
  • 3 veya daha az takım kaldığında, her takımın kaç şansı kaldığına bakılmaksızın kazananın tavuğu aldığı ani bir ölüm turuna yerleştirilirler.
  • Dünya spawn silahları yok. Her turda, Teçhizat menüsünden silah satın almak için kullanılabilecek puanlar kazanacaksınız (PC: L tuşu, Konsol: Harita tuşu (Sistem menüsü / Dokunmatik yüzey)).
  • Ekler, kasklar ve yelekler gibi diğer öğeler hala haritada ortaya çıkıyor.

 

Güncelleme 8.3 artık tüm PUBG platformlarında çıktı.