PS5'te VR Desteği Oyunların PS4 Sürümlerini Gerektiriyor

PS5'te VR Desteği Oyunların PS4 Sürümlerini Gerektiriyor

PS5'in henüz kendi VR kulaklığı yok, yani VR desteği, yeni oyunlarda bile geriye dönük uyumluluk yoluyla elde ediliyor.

 

Yaklaşan PlayStation oyunları için VR desteği, hayal ettiğimizden biraz daha kafa karıştırıcı. Gerçekten Ajan 47 olmak için birinci şahıs olarak Hitman 3 oynamayı dört gözle bekliyorsanız, aslında bunu oyunun PS4 sürümüyle yapıyor olacaksınız. Evet, bir PS5'iniz olsa bile.

 

UploadVR'ye konuşan Sony, PlayStation VR kulaklığının PS5'te geriye dönük uyumlu bir birim olarak hareket etmesi nedeniyle, çalışması için Hitman 3'ün PS4 sürümüne ihtiyacınız olduğunu açıkladı. PS4 sürümü, daha yeni konsolda oynatırsanız ücretsiz bir yeni nesil yükseltme içerir; bu nedenle, sanal gerçeklik dışındayken gelişmiş görselleri deneyimlemeye devam edebilirsiniz. "World of Assassination" üçlemesinin tamamı hem VR içinde hem de dışında oynanabilir.

 

Görünüşe göre No Man's Sky, oyunun PS4 sürümünü kullanarak PS5'te VR desteği elde etmeye benzer bir şey yapacak, ancak yeni konsolun gelişmiş gücü en azından yükleme sürelerini ve performansı iyileştirmeli.

 

Sony, şimdiye kadar PlayStation VR'nin geleceği hakkında hiçbir bilgi vermedi, PS5'in lansmanına yaklaşırken yeni VR oyunlarından veya bir kulaklıktan bahsetmedi. Erken PlayStation VR destekçisi Ubisoft, Assassin's Creed ve Splinter Cell oyunları da dahil olmak üzere Oculus platformları için çeşitli oyunlar geliştiriyor.

 

Yeni PS5 kamera eski PSVR kulaklığını destekleyemediğinden, potansiyel bir ikinci PSVR içten dışa izlemeye güvenebilir. Oculus zaten buna geçiş yaptı ve bir patent başvurusu, Sony'nin de bu yoldan gidebileceğini gösteriyor.

 

Bununla birlikte, Sony kısa süre önce PS4'ünüzün VR oyunlarını PS5'te oynamak için kullanabileceğiniz bir PSVR adaptörünü ücretsiz olarak talep etmenize izin veren bir portal başlattı. Yapmanız gereken tek şey, Kasım ayı ortalarında beklenen siparişlerle, hak kazanmak için nakliye bilgilerinizi ve koparma kutusunda listelenen bir seri kodunu girmek.