PS5'te Hangi PS4 Oyunları Çalışmıyor?

PS5'te Hangi PS4 Oyunları Çalışmıyor?

PS5, geriye dönük uyumluluk sayesinde neredeyse tüm PS4 oyunlarını oynayabilir, ancak Sony yalnızca PS4'te çalışan oyunların bir listesini paylaştı.

 

PS5, PS4 ile geriye dönük uyumluluğu destekliyor ve Sony, PS4 oyunlarının büyük çoğunluğunun yeni sistemde oynanabileceğini söylüyor. Bununla birlikte, uyumlu olmayacak birkaç oyun var ve şimdi tam olarak ne olduklarını biliyoruz.

 

Resmi PlayStation web sitesindeki bir destek sayfası, PS5'te oynanamayacak 10 oyunu listeler. Listede bazı VR içeriği var ve çok büyük başlıklara sahip değil. PS5'inizi aldığınızda oynamaya devam etmek isteyeceğiniz oyunlar muhtemelen çalışacaktır. Joe's Diner hayranları yine de kaba bir uyanış için var. Bu haberi verenler olmaktan nefret ediyoruz, ancak oynamaya devam etmek için PS4'ünüzü hazır tutmanız gerekecek.

 

PS5-Uyumsuz PS4 Oyunları

  • DWVR
  • Afro Samurai 2: Revenge of Kuma - Volume One
  • TT Isle of Man – Ride on the Edge 2
  • Just Deal With It!
  • Shadow Complex Remastered
  • Robinson: The Journey
  • We Sing
  • Hitman Go: Definitive Edition
  • Shadwen
  • Joe's Diner

 

Oyunu PS5'te oynamak için yapmanız gereken tek şey, oyunu disk sürücüsüne koymak ve potansiyel olarak bir güncelleme indirmektir. Sony, dijital bir oyunsa, WiFi veri aktarımını kullanabileceğinizi söylüyor, ancak bunun nasıl çalışacağını belirtmedi. Bir PS5 yükseltmesi olması durumunda, Sony bu süreci de ayrıntılı olarak açıkladı. Bazı PS4 oyunları bile, PS5 yükseltmesi olmadan Game Boost aracılığıyla daha iyi performans görecek.

 

Bulutta depolanan PS Plus kayıtlarınız, PS4'ten PS5'e aktarılır. Bu, PS4'te yarı bitmiş bir oyununuz varsa ve PS5'te oynamaya devam etmek istiyorsanız, oyunu yeni konsola yükleyebilir, kaydettiğiniz verileri indirebilir ve kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Bu, geçmişte oynamış olabileceğiniz PlayStation Plus koleksiyonu da dahil olmak üzere tüm oyunlar için son derece yararlı olacaktır, çünkü dijital sürümler hemen PS5'te mevcut olacaktır.

 

PS4 oyunlarını oynamak için DualShock 4 denetleyicisi kullanmaya devam edebileceksiniz, ancak PS5 oyunlarında çalışmayacak. PlayStation Move ve PlayStation VR Aim kontrol cihazları da desteklenecek. Bu oyunları oynamak için ihtiyacınız olacağından, PS4'ünüzün kamerasını hazır tutmak isteyeceksiniz.

 

Microsoft ayrıca, yalnızca Kinect oyunları dışında Xbox Series X ve Xbox Series S üzerindeki Xbox One oyunlarının büyük çoğunluğunu da desteklemektedir. Xbox One'da oynanabilen aynı geriye dönük uyumlu orijinal Xbox ve Xbox 360 oyunları da yeni donanımda oynanabilecek.