PS5 Oyun Dosyası Boyutları Ortaya Çıktı

PS5 Oyun Dosyası Boyutları Ortaya Çıktı

Örümcek Adam: Miles Morales ve Demon's Souls, yeni PS5'inizin SSD'sinde çok yer kaplayacak.

PS5 oyunlarınız için sistemin SSD'sinde hemen yer planlamaya başlayın, çünkü çok fazla yer kaplayacaklar. Aslında, Sony'nin ortaya çıkardığı dosya boyutlarının geçmesi gereken bir şey varsa, oyunları silmeye başlamanız çok uzun sürmeyebilir.

PlayStation oyunlarını ve aksesuarlarını doğrudan Sony'den satın almanıza izin veren PlayStation Direct web sitesinde, Spider-Man: Miles Morales ve Demon's Souls'un dosya boyutları tahmin ediliyor. Spider-Man: Miles Morales söz konusu olduğunda, oyunun standart versiyonu 50GB, Spider-Man: Remastered'ın bir kopyasını içeren Ultimate Edition 105GB yer kaplıyor. Bu arada Demon's Souls, 2009 PS3 oyununun tamamen yenilenmiş halidir ve yaklaşık 66 GB yer kaplamaktadır.

Sıradaki güncellemeler ile bu dosya boyutları daha da büyüyebilir. Call of Duty: Modern Warfare gibi oyunlar, bu nesilde 100 GB'ın üzerindeki balon dosya boyutları ve daha yüksek çözünürlüklü dokular ve daha ayrıntılı oyun dünyaları için bazı tartışmalara neden oldu, bu sadece PS5 için daha fazla sorun haline geliyor. Sistemin 825GB kapasitesi PS4 Pro'dan daha düşük ve bu depolama alanını artırmak için genişletme kartlarını destekleyecek olsa da, bunlar pahalı ve muhtemelen birçok kullanıcının bütçe aralığının dışında. 2 TB depolama alanı almak, sistemin maliyetini neredeyse ikiye katlayabilir. Satın almanız gereken bir oyun kitaplığınız olduğunda, yutması zor bir haptır.

PS5, 12 Kasım'da iki sürüm halinde piyasaya çıkıyor: 499 dolarlık standart konsol ve 399 dolarlık dijital sürüm. Sistemler başka türlü aynıdır, bu nedenle biri diğerine geçmeyi seçerseniz güç veya diğer özelliklerde kayıp yaşamazsınız.