PS5 Fiyatı ve Çıkış Tarihi Açıklandı

PS5 Fiyatı ve Çıkış Tarihi Açıklandı

PS5 bu yılın sonlarında piyasaya sürülecek ve bu fiyat etiketi için tasarruf etmeniz için size birkaç ay süre tanıyor.

PlayStation 5 tanıtım etkinliği ve sonraki yayınlar sırasında Sony, Sony'nin yeni nesil sisteminin fiyatlandırması veya çıkış tarihi konusunda ağzı sıkı kaldı. Ancak bugün yayınlanan en son PS5 gösteriminin bir parçası olarak, bu bilgi nihayet ortaya çıktı. Sunumun sonlarına doğru duyurulduğu üzere, PS5, 12 Kasım'da yayınlanacak. Standart Sürüm için 500 $ / € 500 / $ 750  ve Dijital Sürüm için 400 $ / € 400/600 'ya mal olacak.

 

 

PlayStation Blog'a göre, 12 Kasım çeşitli pazarlarda çıkış tarihi olacak: ABD, Japonya, Kanada, Meksika, Avustralya, Yeni Zelanda ve Güney Kore. 19 Kasım'da konsol, Avrupa, Orta Doğu, Güney Amerika, Asya ve Güney Afrika dahil dünyanın geri kalanında piyasaya sürülecek.

Sürüm ayrıntıları, fragmanlar ve Final Fantasy 16 ve yeni bir God of War dahil olmak üzere yeni oyun duyurularını içeren bir sunumun sonucuydu. Ayrıca Spider-Man: Miles Morales (PS4'e de geliyor), Demon's Souls'un yeniden yapımı ve daha fazlası için yeni yorumlar aldık.

Konsol için ön siparişler, sunumdan kısa bir süre sonra beklenmedik bir şekilde açıldı.

Microsoft kısa süre önce Xbox Series X için 500 $ 'lık fiyat ve 10 Kasım çıkış tarihini ayrıntılı olarak açıkladı. Aynı gün, Xbox Series S 300 $ 'a çıkacak. Xbox ön siparişleri 22 Eylül'de yayınlanacak. Sony daha önce, S Serisi fiyatı Sony üzerinde potansiyel olarak baskı oluştursa da, yalnızca fiyattan ziyade PS5'in değeriyle ilgilendiğini belirtmişti.