PS5 DualSense Konsolu Nintendo Switch ile Çalışıyor

PS5 DualSense Konsolu Nintendo Switch ile Çalışıyor

Bir Twitter kullanıcısı bir adaptörle Sony'nin yeni kontrol cihazını bir Nintendo Switch konsoluna bağladı.

 

PlayStation 5 Kasım ayında piyasaya sürülecek ve bununla birlikte, yeni nesil sisteme özgü bir dizi aksesuar. DualSense konsolu, Sony'nin DualShock etiketlemesinden uzaklaştığı ilk adımdır ve dokunsal geribildirim ve uyarlanabilir tetikleyiciler gibi yeni özellikler içerir. DualSense konsolunun diğer özelliklerinden biri, PS4'e bağlıyken çalışmamasıdır. Sony'nin mevcut nesil konsolu yeni denetleyiciyi kaydeder, ancak herhangi bir oyun oynamak için kullanamazsınız.

 

DualSense konsolunun Nintendo Switch ile çalıştığı görülüyor. Twitter kullanıcısı BrokenGamezHDR, DualSense denetleyicisini bir adaptör kullanarak Nintendo'nun hibrit konsoluna bağladı. 8BitDo adaptörü olarak adlandırılan üçüncü taraf yazılımı, oyuncuların tercih ettikleri el kumandasını Nintendo Switch ile kullanmalarına izin verir ve Switch'in Pro Kontrolcüsü ile sınırlı değildir.

 

BrokenGamezHDR'nin yayınladığı videoda, Switch'in menüsünde gezinmek ve Mario Kart'ın küçük bir bölümünü oynatmak için DualSense denetleyicisini başarıyla kullanıyor. Bu nedenle, oyuncular DualSense konsolunu PS4 ile kullanamazken, kesinlikle Nintendo Switch sistemi ile karıştırmayı ve eşleştirmeyi deneyebilirler. Bu senaryoda dokunsal geribildirim ve uyarlanabilir tetikleyiciler gibi ekstra özelliklerin nasıl çalışacağı şu anda hala belirsiz.

 

PS5, 12 Kasım'a kadar piyasaya çıkmayacak, ancak bazı DualSense denetleyicileri erken kullanıma sunuldu. Geliştiriciler, yeni aksesuar çalışmalarını PC gibi diğer sistemlerde almak için de zaman kaybetmedi. Shakedown Hawaii'nin en yeni yaması, oyuncuların DualSense konsollarını kullanmasına olanak tanır.