PS4 Sistem Güncellemesi 8.00 Yeni PS5 Merkezli Özellikler Ekliyor

PS4 Sistem Güncellemesi 8.00 Yeni PS5 Merkezli Özellikler Ekliyor

 Yapılan değişiklikler artık en son güncellemesiyle PS4'te mevcut.

 

Sony, partiye ve mesajlara güncellemeler, yeni ücretsiz avatarlar, basitleştirilmiş ebeveyn denetimleri ve nihayet uygulamaların kullanımına izin veren gelişmiş iki aşamalı kimlik doğrulama ekleyen PS4 ürün yazılımı güncellemesi 8.00'ı yayınladı. Ancak kullanıcılar, güncellemeyi yükledikten sonra, arkadaş listelerine erişimi engelleyen biri de dahil olmak üzere (ve bu yazının yazıldığı sırada PSN çalışmıyor) sorunları bildirdi.

 

Güncellemeden sonra, parti ve mesaj işlevleri birbirine daha sıkı bağlanacak ve iki uygulama arasında farklı grupların kurulması yerine, parti sesli sohbetleri ve mesaj alışverişi için aynı oyuncu gruplarını kullanabileceksiniz. Bu aynı zamanda bir çapraz nesil özellik olacak çünkü PS5'te olsanız bile PS4 gruplarına mesaj gönderebileceksiniz.

 

Oyuncuların Bloodborne, Journey, Ghost of Tsushima, God of War, The Last of Us Part II, The Last of Us Remastered, Uncharted 4: A Thief's End ve daha fazlasından varlıklarla kendilerini özelleştirebilecekleri yeni avatarlar da eklendi. 

 

PS4'te, PS4, mobil ve web üzerinden oturum açarken üçüncü taraf kimlik doğrulama uygulamalarının kullanılmasına olanak tanıyan yeni isteğe bağlı iki aşamalı doğrulama özelliği ile güvenlik artırılıyor. Bu, artık 2FA için SMS'e güvenmeniz gerekmediği, bunun yerine Google Authenticator gibi bir uygulamaya PSN eklemenize izin vereceğiniz anlamına gelir.

 

Ebeveyn kontrolleri basitleştiriliyor ve ebeveynlerin çocuklarına daha kolay anlaması ve uygulaması için bir seçenek oluşturmak üzere "Diğer Oyuncularla İletişim" ve "Diğer Oyuncular Tarafından Oluşturulan İçeriği Görüntüleme" ayarlarıyla birleştiriliyor.

 

Yeni aygıt yazılımı, yüklendikten sonra artık Etkinlik oluşturamayacağınız veya diğer kullanıcılar tarafından oluşturulan mevcut Etkinliklere erişemeyeceğiniz için PS4'ten bazı özellikleri kaldıracaktır. PS4'teki Topluluk uygulaması altında özel topluluklar oluşturma yeteneği kaldırılıyor, ancak halihazırda bu tür gruplara sahip olan kullanıcılar bu gruplara yine de erişebilecek.

 

Son büyük eklenti, konsolun 12 Kasım'da piyasaya sürülmesinden önce cep telefonlarında ve PC'de Uzaktan Oynatma Uygulamasını kullanarak PS5 konsollarına bağlanma seçeneğidir.

 

Yeni güncellemenin Arkadaşlar listelerine erişimi zorlaştırdığına ve birçok kullanıcının bunu yapmaya çalışırken WS-44369-6 Hata mesajlarını bildirmesine rağmen bazı raporlar var.