Pokemon Go Mega Eylül Hafta 2

Pokemon Go Mega Eylül Hafta 2


PoGo'nun büyük Mega Eylül etkinliği artık yayında ve Mega Evrimlere odaklanan üç haftalık aktiviteler sunuyor; işte bilmeniz gereken her şey.

Pokemon Go, Eylül 2020'de çeşitli farklı etkinlikler düzenliyor ve hepsi Mega Eylül ile başlıyor - yeni eklenen Mega Evrimler etrafında dönen üç haftalık aktiviteler. Her haftanın kendi odağı olacak ve oyuncular hafta dolmadan belirli kilometre taşlarına toplu olarak ulaşabilirlerse, Niantic mobil oyuna ödül olarak ek Mega-Evrimleşmiş Pokemon ekleyecek.

Mega Eylül'ün ilk haftası sona erdi, ancak 2.Hafta şimdi devam ediyor ve tamamlanması gereken yeni zorluklar getiriyor. Bu hafta tamamen savaşmakla ilgili. Niantic, oyuncuları Raid Boss'lara, Team Go Rocket üyelerine ve hatta diğer oyunculara karşı karşıya gelirken Mega-Evrimleşmiş Pokemon'u kullanmaya teşvik ediyor ve Mega Beedrill etrafında dönen yeni bir Saha Araştırması görevi var.

Mega Evrimleşmiş Pokemon, etkinliğin ana odak noktası olsa da, her hafta yakalanacak birkaç yeni Parlak Pokemon da dahil olmak üzere birçok başka ödül de olacak. Aşağıda Mega Eylül etkinliğinin haftalık dökümünü tam olarak görebilirsiniz. Niantic ayrıca yakında uygulayacağı bazı Mega Evolution değişikliklerini de özetledi, bu da Mega Energy ve Mega Evolve'u kendi Pokemon'unuzu toplamayı kolaylaştıracak.

1. Hafta: Mega Baskınlar

1 Eylül (yerel saat 08.00) - 7 Eylül (yerel saat 22.00)
Mega Eylül etkinliğinin ilk ayağı, oyuncuları Mega-Evrimleşmiş Pokemon'la karşı karşıya getiren yeni bir Raid Battles kademesi olan Mega Raids etrafında dönüyor. Hafta boyunca, Spor Salonlarında normalden daha sık Mega Baskınlar gerçekleşecek ve arkadaşlarınızla birlikte baskın yaparsanız daha fazla saldırı bonusu alacaksınız. Dünyanın dört bir yanındaki oyuncular hafta bitmeden iki milyon Mega Baskını temizleyebilirse, Niantic Mega Pidgeot'u Mega Raid patronu olarak tanıtacak.

Artan Mega Baskınlara ek olarak Niantic, Mega Eylül sırasında sınırlı süreli Saha Araştırma görevleri sunacak. Bu görevleri tamamlamak size Venusaur, Charizard ve Blastoise için ek Mega Enerji kazandırır. Ayrıca aşağıdaki Pokemon'un yumurtlama sayısı da artacak:

Abra
Magnemit
Exeggcute
Rhyhorn
Tangela
Electabuzz
Umman
Aerodaktil
Murkrow
Treecko
Meşale
Lotad
Roselia
Son olarak, Mega Eylül'ün 1. Haftasında Shiny Lotad'ı vahşi doğada bulma şansınız olacak.

 

2. Hafta: Mega-Evrimleşmiş Savaşlar

11 Eylül (yerel saat 08.00) - 17 Eylül (yerel saat 22.00)
Mega Eylül'ün ikinci haftası, oyuncuları Spor Salonu savaşlarında, PvP savaşlarında (Go Battle League hariç) veya Team Go Rocket'e karşı Mega Evrimleşmiş Pokemon'u kullanmaya davet ediyor. Oyuncular Mega-Evrimleşmiş Pokemon kullanarak 275 milyon savaş kazanabilirse, Niantic Mega Houndoom'u Mega Raids'e tanıtacak.

Ayrıca, bu kez Mega Beedrill etrafında dönen ve "A Mega Discovery" Özel Araştırma görev serisini tamamlayarak elde edebileceğiniz, etkinliğe özel, tamamlanması gereken başka bir Saha Araştırması görevi olacak. Yeni Saha Araştırması görevlerini tamamladığınızda ek Beedrill Mega Enerji alacaksınız. Mega Beedrill ayrıca savaşlarda kullanıldığında bir CP takviyesi alacak.

Üstelik, Bug-type Pokemon, Mega Eylül'ün 2.Haftası boyunca normalden çok daha sık görünecek. Aşağıdaki canavarlarla vahşi doğada karşılaşma olasılığınız daha yüksektir:
 

Caterpie
Weedle
Paras
Venonat
Scyther
Pinsir
Ledyba
Spinarak
Wurmple
Kricketot
Burmy

2. hafta ayrıca oyuna yeni bir Parlak Pokemon tanıtacak. Bu sefer Shiny Ledyba ile karşılaşma şansınız olacak. Niantic ayrıca 2. Hafta boyunca etkinliğe özel Zamanlanmış Araştırma görevlerinin olacağını ve Team Go Rocket'in etkinlik için takımlarında yeni Shadow Pokemon olacağını söyledi.

 

3. Hafta: Mega Gelişen Arkadaşlar

22 Eylül (yerel saat 08.00) - 28 Eylül (yerel saat 22.00)
Mega Eylül etkinliğinin son haftası, Mega Evrimleşmiş Pokemon'unuzla arkadaşlık seviyenizi geliştirmekle ilgili. Cep canavarlarınız, 3. Hafta boyunca her zamanki dörtlü yerine 12 saat Mega-Evrimleşmiş formlarında kalacak ve onları savaşta kullanmanız, onlarla enstantane fotoğraflar çekmeniz ve diğer aktiviteler için size çok daha fazla zaman verecek. Poffins ayrıca etkinlik sırasında iki kat daha uzun sürecek.

Bunun da ötesinde, Snorlax, Doduo, Lapras, Alolan Exeggutor ve diğerleri gibi büyük Pokemonlar vahşi doğada ve 3. Hafta boyunca Raid patronları olarak daha sık görünecek ve Shiny Doduo ile karşılaşma şansınız olacak. Etkinlik sırasında tamamladığınız Alan Araştırması görevlerinden de daha fazla Beedrill Mega Enerji alacaksınız.

Son olarak Niantic, Mega Eylül'ün 3. Haftasında Süreli Araştırma görevleri sunuyor. Bunları tamamlayın ve Niantic, Pokemon Go'nun Cadılar Bayramı 2020 etkinliği için özel bir Zamanlı Araştırma olma ihtimali olduğunu söylüyor. Bu henüz tarihlenmedi, ancak başka bir yeni Mega Evrimleşmiş Pokemon: Mega Gengar'ı içerecek.