Pokemon Go Genesect Raid Rehberi: Sayaçlar, Zayıf Yönler ve Daha Fazlası

Pokemon Go Genesect Raid Rehberi: Sayaçlar, Zayıf Yönler ve Daha Fazlası

Mythical Gen 5 Pokemon, Unova Haftası boyunca beş yıldızlı Baskınlarda ilk kez karşımıza çıkıyor; İşte savaşmanıza ve yakalamanıza yardımcı olacak bazı ipuçları.

Pokemon Go'nun yazın üçüncü ve son Ultra Unlock etkinliği Unova Week 14 Ağustos'ta başlıyor ve şenliklerin bir parçası olarak Mythical Pokemon Genesect oyuna geri dönüyor. Paleozoik Pokemon, Unova Haftası boyunca beş yıldızlı Baskınlarda görünecek ve bir Parlak Genesect yakalama şansınız bile olacak. Mythical Pokemon'u koleksiyonunuza eklemeyi umuyorsanız, aşağıda Genesect ile savaşmanıza ve yakalamanıza yardımcı olacak bazı ipuçları topladık.

Genesect Baskın Saatleri

Genesect, 14 Ağustos'tan 21 Ağustos TSİ / 4 PM ET'ye kadar sürecek olan Unova Haftası boyunca beş yıldızlı Baskınlarda görünecek. Bu, Mythical Pokemon'un ilk kez standart Raids'de mevcut olacağı anlamına geliyor; Daha önce, onunla karşılaşmanın tek yolu (Özel Araştırma hikayesi etkinliğini kaçırdıysanız), katılmak için bir davetiye gerektiren EX Baskınlarıydı.

Standart Baskınlar periyodik olarak gerçekleştiğinden, bir Genesect Baskınının ne zaman gerçekleşeceğini bilemezsiniz. Ancak, yakındaki bir Spor Salonundaki Baskın başlamak üzereyken oyun içi bir bildirim alacaksınız, bu nedenle bir Genesect Baskınını takip etmekte çok fazla sorun yaşamazsınız. Daha önce de belirtildiği gibi, Efsanevi Pokemon'un Parlak olma ihtimali de var, ancak onu yenip yakalama aşamasına gelene kadar bunu söyleyemeyeceksiniz.

Genesect Zayıf Yönleri ve Sayaçları

Scizor'a çok benzeyen Genesect, bir Bug / Steel Pokemon'dur. Bu tipleme, Bug ve Steel türlerinin tipik olarak sahip olduğu zayıflıkların çoğunu hafifletmeye yardımcı olur, ancak aynı zamanda Mythical Pokemon'u Fire türlerine karşı son derece savunmasız hale getirir, bu nedenle Genesect'e meydan okurken bunlardan çoğunu yanınızda getirmek isteyeceksiniz. Reshiram, Entei ve Moltres gibi ateş tipi Efsaneler, bunlara sahipseniz özellikle etkili olacaktır, ancak Chandelure, Darmanitan ve Charizard gibi diğer Ateş Pokemonları da yardımcı olacaktır.

Kaçınılması Gereken Pokemon

Psişik Pokemon normalde oldukça güçlü olmasına rağmen, Genesect'e karşı dezavantajlıdır. Genesect'in Böcek türü hareketlerinden süper etkili hasar almakla kalmazlar, aynı zamanda Psişik tipi saldırıları Çelik yazımı sayesinde Efsanevi Pokemon'a karşı çok etkili değildir. Peri Pokemon ayrıca Çelik hareketlerden süper etkili hasar alır ve bu da onları Genesect'e meydan okurken kaçınılması gereken başka bir tür haline getirir.