PlayStation Store'un Eski Web Sürümü Tarayıcı Eklentisiyle Yeniden Canlandı

PlayStation Store'un Eski Web Sürümü Tarayıcı Eklentisiyle Yeniden Canlandı

PlayStation Store'un Eski Web Sürümü Tarayıcı Eklentisiyle Yeniden Canlandı


Mağazanın eski sürümü, eski sistemlerden oyunlara erişim içeriyor ve görünüşe göre tamamen çıkarılmamış.

 

Geçen ay, Sony'nin PS Vita ve PS3 gibi eski sistemler için oyunlar içeren eski tarz PlayStation Store'un web sürümünü nihayet kapattığı ortaya çıktı. Ancak, bir tarayıcı eklentisi artık mağazaya bir kez daha erişmenize izin veriyor. Bu sistemler için dijital oyun satışlarını sona erdirme konusunda Sony'nin tersine çevirmesiyle birlikte, PlayStation hayranları için çok iyi bir haber.

 

Firefox aracılığıyla kullanılabilen eklenti, PS5 piyasaya sürülene kadar kullanılan "Valkyrie" PlayStation Store'un web sürümüne yenilenmiş erişim sağlar. Gezinmenin tartışmasız daha kolay olmasının yanı sıra, sistemin kendi yazılımını kullanmadan Vita veya PS3 oyunlarını satın almanın ve indirmenin tek yolu budur. Mevcut PlayStation Store'da özel bir Vita aramaya çalışın ve hiçbir şey alamayacaksınız. Eski sürüm, neyin yükleneceğini hızlı bir şekilde seçmek için kullanımı çok kolay bir indirme listesi de sağlar.

 

Sony, önümüzdeki birkaç ay içinde Vita ve PS3 mağazalarını tamamen kapatmayı planladığından, bu eklenti görünüşe göre çok az bir amaca hizmet edecek. Ancak, şirket bu kararı sadece günler önce tersine çevirdi ve şimdi ne zaman kapanacaklarına dair bir zaman çizelgesi yok. PSP mağazası Temmuz ayında kapanmaya devam edecek olsa da, diğer sistemlerle aynı devasa yalnızca dijital oyun seçimine sahip değil.

 

Kapanış tarihleri ​​açıklandığında, bazı geliştiriciler hazırlıksız yakalandı ve oyunlarını zamanında yayınlayabileceklerinden emin değildiler. En azından, artık rahat bir nefes alabilir ve oyuncuların kolayca satın almaları için başka bir seçeneğe sahip olabilirler.

 

Mağazaların artık kapanmamasına rağmen, geçmiş yılların PlayStation Store'undan kesinlikle denemeniz gereken oyunların bir listesini yaptık. Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots gibi daha yeni sistemlerde hiç yayınlanmayan birkaç oyunu içeriyor.