PlayStation 5’e Gelecek Oyunlardan Bazıları: Ruhlar, Basketbol ve Kediler...

PlayStation 5’e Gelecek Oyunlardan Bazıları: Ruhlar, Basketbol ve Kediler...

İnsan Suretindeki Ruhlara Karşı | Ghostwire: Tokyo

Shinji Mikami’nin yeni oyunu olan Ghostwire: Tokyo da PlayStation 5’in gösterim etkinliğindeki oyunlardan birisi idi. Oyunun uzun fragmanı bizlere, bir önceki oyunla arasındaki bağı  ve birinci şahıs bakış açısından oyunun oynanışını da gösterdi. Bu fragmanda, büyü ve yakın dövüş teknikleri ile ruhlara karşı savaşıyoruz. Oyun PlayStation 5’e özel olsa da, son PlayStation blog gönderisine göre bilgisayarlara da çıkacak.

Oyunun oynanış kısmında diğer dünyaya ait şeytani varlıklar, Tokyo’da insani bir kılığa bürünmüşler. Kahramanımız ise bu tehlikeleri görebiliyor ve hikaye anlatıcısının da açıkladığına göre diğerlerinin savaşma istedği yokken bizim bu hissiyata sahip olduğumuzu söylüyor.

GhostWire: Tokyo oyunun yaratıcı yöneticisi Ikumi Nakamura’nın karizması sayesinde epey ilgi çekmişti ve E3 2019’a epey bir takipçi kitlesi oluşturmuştu. Lakin daha sonra şirketi olan Tango Gameworks’ten ayrılmıştı.

Adeta Basketbolcuların Arasındayız | NBA 2K21

PlayStation 5’e gelecek bir diğer oyun ise NBA 2K21. Bu da diğer oyunlar gibi PlayStation 5 gösterim etkinliğinde bize tanıtıldı.

Oyunun fragmanında New Orleans Pelicans yıldızı Zion Williams gösteriliyor ve gerçekten etkileyici. Oyunun tanıtım videosundaki görüntüler, Sony’nin dediğine göre “PlayStation 5 alfa sürümü öncesi” görüntüleri.

Fragmanda Williamson’u topla ilerlerken ve smaç atarken görüyoruz. Oyunun yakın çekim görüntüleri ise bize gerçekten inanılmaz grafiklere sahip olduğunu gösteriyor. Yani ter damlacıklarını bile görüyoruz...

2K Sports’tan gelen devam videosunda ise şunu görüyoruz ki, yeni konsollar için çıkacak olan NBA 2K21’de gerçekten inanılmaz şekilde hızlı yüklenme süreleri var. Oyun neredeyse bir saniye içerisinde yükleniyor.

2K, basın açıklamasında şunları demişti;

“Yeni nesil konsollar için, NBA 2K21’de gerçekten arttırılmış yüklenme süreleri var, görsel uygunluk ise gerçekten eşleşilmeyecek seviyede. Basketbol takipçileri ve oyuncuları için rakibi olmayan bir içerik.”

Kedilerin Hayatta Kaldığı Bir Dünya | Stray

Gösterim etkinliğindeki bir başka oyun da Annapurna Interactive’in Stray isimli sonraki oyunuydu. Oyun görünüşe göre insanların yok olduğu ve kedilerin hayatta kaldığı bir dünyada geçiyor.  Biz de bu kedilerden birisiyiz. Oyunun gıcırdayan, paslı dünyasında robotlar da kediler kadar çok. Oyun 2021’de geliyor.

Oyunun fragmanı çok fazla detay vermese de, bize bu dünyada yaşamanın nasıl olacağına dair bazı hissiyatlar verdi. Aynı zamanda kediler de sırt çantası gibi bir teçhizata sahipler.