PlayStation 5 ve Xbox Series X İçin Cyberpunk 2077

PlayStation 5 ve Xbox Series X İçin Cyberpunk 2077

CD Projekt Red, RPG'nin PS5 ve Xbox Series X sürümleri için ekstra ücret almayı planlamıyor.

Yeni konsol neslinin ortaya çıkmasıyla bazı yayıncılar, oyunlarının PlayStation 5 ve Xbox Series X sürümleri için fiyatları 10 ABD doları artırmayı seçti. Ancak CD Projekt Red, Cyberpunk 2077'nin yeni nesil sürümleri için aralarında olmayacak.

En son CD Projekt Red yatırımcı brifinginin bir parçası olarak, yönetici Michal Nowakowski, Polonyalı şirketin fiyatları diğerlerinin yaptığı gibi 10 $ artırmayacağını söyledi.

"USD söz konusu olduğunda, ön siparişlerimizi 60 USD'den başlattık ve tabii ki bu fiyatı tüketiciler için tutacağız" dedi. "Son dakikada 70 USD olarak değiştirmeyeceğiz. Bu yüzden, sadece onaylamak için - bu fiyatlar zaten piyasada; onları çeşitli sitelerde kontrol edebilirsiniz: 59,99 USD ve 69,99 EUR için gidiyor. "

Cyberpunk 2077'nin yeni nesil sürümü, oyunu halihazırda mevcut nesil konsollardan birinde satın alanlar için ücretsiz bir yükseltme olarak sunulacak. Aynısı, 2021'de piyasaya sürülecek The Witcher 3: Wild Hunt'ın henüz duyurulan PS5 / Xbox Series X sürümü için de geçerli.

10 dolarlık fiyat artışının en yüksek profilli iki örneği, PS5 / Xbox Series X sürümleri için 70 ABD doları ücret alan NBA 2K21 ve Call of Duty: Black Ops Cold War'dur. Call of Duty'nin durumunda, 70 dolar size çapraz nesil bir paket veriyor. NBA 2K21 için, oyunun PS5 / Xbox Series X sürümü için sadece 70 $ normal fiyattır.

NBA 2K21 için 10 dolarlık fiyat artışı açıklanmadan önce, PlayStation patronu Shawn Layden, mevcut AAA oyunları işinin nasıl sürdürülemez olduğu hakkında konuştu.

Layden, GI.biz'e "Bu işe başladığımdan beri 59.99 dolar oldu, ancak oyun (yapım) maliyeti on kat arttı" dedi. "Fiyat noktasında esnekliğiniz yoksa, ancak maliyet hattında büyük bir dalgalanma varsa, model daha zor hale gelir. Bence bu nesil bu iki zorunluluğun çarpıştığını görecek."