Ori and the Will of the Wisps, Switch'e Gelecek mi?

Ori and the Will of the Wisps, Switch'e Gelecek mi?

Ori and the Will of the Wisps oyunu bu sene Xbox One ve bilgisayarlar için Xbox Game Pass ile çıkmıştı. Oyun çıktığından beri Ori and the Will of the Wisps’i toplam 2 milyon insan oynadı. Oyun, Ori and the Blind Forest’in devamı niteliğinde. Önceki oyun, Microsoft Game Studios tarafından yayınlanmasına rağmen Switch’e 2019 senesinde çıktı. Oyunun Switch sürümü ise oldukça iyi yorumlar aldı ve oyunun geliştiricisi olan Moon Studios’un bir üyesi, devam oyununun da aynı şekilde tepki alabileceğini söyledi.

Reddit AMA’da oyunun geliştiricisi Moon Studios’un baş mühendisi Gennadiy Korol, ikinci oyunun Switch’e gelip gelmeyeceğine dair bir soruyu yanıtladı. Ekibin, Nintendo’nun konsolarını sevdiğini belirtti ama şu an Nintendo sürümü için çalışmadıklarını da ekledi. Şunları da belirtti;

“Şu an Ori and the Will of the Wisps’in diğer konsol sürümleri hakkında sizlerle paylaşabileceğimiz bir şey yok. Eğer böyle bir şey olacaksa bile, bunu 60 fps sürümünde yapmak inanılmaz zor olacaktır.”

Hâlihazırda Ori and the Will of the Wisps, Xbox One’da bile frame rate sorunları ile karşılaşıyorken, Switch sürümü gerçekten de zor olacaktır.

Diğer bir konu ise, oyunun baş tasarımcısı Chris McEntee, Reddit AMA’da Ori 3’ün gelebileceğine dair umut olduğunu söylemesine rağmen, şu an için bir şey üzerinde çalışmadıklarını da belirtti. Konu hakkında şunları yazdı;

“Biz gerçekten anlatmak istediğimiz hikayeyi net bir şekilde anlattığımızı düşünüyoruz ki bu da Ori’nin hikayesi. Bunu iki oyun üzerinden yaptık. Oyunun potansiyel devamı için, kapıyı biraz açık bıraktık. Lakin şu an için bu konu hakkında paylaşabileceğimiz bir şey yok.”

Microsoft önceden Xbox’un birinci parti stüdyoları ile ilerleyeceğini ve konsola özel oyunlar geleceğini söylemişti. Lakin, Moon Studios ne yazık ki Microsoft’a ait değil.

Moon Studios’un sıradaki oyunu fantazi türünde olmayacak ve büyük ihtimalle Ori oyunlarından çok farklı olacak gibi duyumlara da sahip olduğumuzu belirtelim.

Ori serisinin oyunları gerçekten çok güzel ve insanı tamamen farklı fantastik diyarlara götürüyor. Umuyoruz ki zor da olsa oyun Switch’e de gelir.