Ocak PlayStation Plus Ücretsiz Oyunları

Ocak PlayStation Plus Ücretsiz Oyunları

Ocak Ayı PlayStation Plus Ücretsiz Oyunları

 

Yeni ücretsiz oyunlar 5 Ocak'tan itibaren abonelerin kullanımına sunulacak.

 

Yeni yıla girerken, bazı ülkelerde artan COVID-19 vakalarına karşı koruma sağlamak için yeni kilitlenmeleri düşünürken, Sony PlayStation Plus aboneleri onları meşgul edecek birkaç yeni ücretsiz oyuna sahip olacak. Konsolun lansmanından itibaren Bugsnax'ın yerini alan yeni bir ücretsiz PS5 oyunu içerirler. Bu ay aboneler, PS4'te Shadow of the Tomb Raider ve Greedfall ile PS5'e özel ücretsiz olacak olan köpek balığı simülatörü Maneater'ı alabilecekler.

 

Shadow Of The Tomb Raider, Greedfall ve Daha Fazlası

 

Shadow of the Tomb Raider, dünyayı bir Maya kıyametinden kurtarmak için Lara Croft'un devam eden macerasını Güney Amerika ormanlarına getiren, yeniden başlatılan Tomb Raider serisinin en yeni bölümü. Tahmin edebileceğiniz klasik AAA macera oyunu olan GameSpot'un Shadow incelemesi, keşif heyecanını ve antik mezar bulmacalarını çözmenin zorluğunu övdü, ancak oyunun geleneksel mekaniklerinin yolculuğu sinir bozucu hale getirebileceği konusunda uyardı.


Greedfall, oyuncuların keşfedilecek sihirli sırlar ve avlanacak canavarlarla dolu Teer Fradee adlı gizemli bir adayı keşfetmelerini sağlayan bir 2019 RPG oyunudur. Oyun, farklı yeteneklerden, büyülerden ve becerilerden oluşan karakter yapıları ve sayısız farklı yolla tamamlanabilen hedeflerle geleneksel RPG hayranlarına hitap ediyor. 

 

Maneater, bu ayın Playstation 5'e özel oyunu - PS4'te de mevcut olsa da, yalnızca PS5'teki oyuncular ücretsiz olarak kullanabilecek. Maneater, insan yiyen bir köpekbalığı rolünü üstlendiğiniz bir RPG olan ShaRkPG olarak tanımlanıyor. Küçük bir yavru olarak başlayarak, oyuncuya önce hayatta kalması ve ardından okyanusun en büyük avcılarından biri olarak gelişmesi görevi verilir. Tıpkı insan karakterli RPG'ler gibi, köpek balığınızın becerilerini boyut ve güç olarak büyüdükçe oyun tarzınıza göre uyarlayabileceksiniz.

 

Plus oyunları Ps5'te oynanabiliniyor mu?

Önceki PS + oyunlarında olduğu gibi, Ocak ayının tüm oyunları, PS5'te de oynanabilen PS4 oyunlarıdır. Kısa süre önce piyasaya sürülen yeni nesil konsol, azaltılmış yükleme süreleri, daha kararlı kare hızları ve artırılmış çözünürlükler gibi oyunlar arasında değişen geliştirmelerle çoğu PS4 oyununu oynayabilir. PS5'te yalnızca küçük bir avuç PS4 oyunu desteklenmiyor ve liste şimdiden küçülmeye başladı.