Northern Lights PCS3 Avrupa Büyük Finalleri’nin Kazananı Oldu

Northern Lights PCS3 Avrupa Büyük Finalleri’nin Kazananı Oldu

Takım yılın ikinci PCS Avrupa unvanını kazandıktan sonra 200.000 Amerikan doları tutarındaki ödül havuzundan payını aldı.

 

22 Kasım Pazar günü Northern Lights PLAYERUNKNOWN’S BATTLEGROUNDS Continental Series (PCS) 3 Avrupa Büyük Finalleri’ni 200.000 Amerikan Doları tutarındaki ödül havuzundan paylarını almak için 15 takımı geride bırakarak kazandı. Daha önce de Avrupa Charity Showdown’ı kazanan Yaroslav ‘spyrro’ Kuvichko, Aleksandr ‘BatulinS’ Batulin, Dmytro ‘Perfect1ks’ Dubeniuk ve Kirill ‘Lu’ Lukianov’dan oluşan takımın bu ikinci PCS unvanı.

 

Ödülün geri kalanı diğer büyük finalistler arasında paylaştırılacak ve Grup Aşaması’nı tamamlayan diğer takımlar da ödeme alacak. 200.000 Amerikan Doları tutarındaki ödül havuzuna ek olarak, PCS3 takımları küresel oyun için satışların %25 oranındaki gelirinin de Avrupa ve diğer bölgelere dağıtıldığı Pick’Em Challenge’ın da faydasını görecekler.

 

Büyük Finaller takımların birbiriyle karşı karşıya geldiği ve 24’ten fazla maçın oynandığı üç hafta sonu boyunca sürdü. İlk dört maç günü üç takımın üstünlüğü ile geçti, tarafları birbirinden sadece 10 puan fark ile erken öne çıkanlar Northern Lights, Tornado Energy ve Digital Athletics takımları oldu.

 

Northern Lights ve Digital Athletics’in 5. günde ilk iki maçı almasıyla bu üç takım tempoyu korudu ve PUBG Esports’un ağır topları FaZe Clan ve Natus Vincere’in her biri bir maç kazandı. Günün en çok akılda kalan maçlarından biri Digital Athletics’ten CodeMarco’nun rakiplerine karşı 9 skor almasıydı. Taraftarlar FaZe Clan takımındaki Fuzzface’in 13 skorluk başarısını da mükemmel bir performans olarak değerlendirdiler.

 

Türk Takımı Digital Athletics Üçüncü Bitirdi

Northern Lights ve Digital Athletics, PCS3 Avrupa unvanı için hak iddia ederken altıncı günde heyecan devam etti. Northern Lights günün ilk galibiyetini aldı, ancak ikinci maçın başlarında elendi. Bu, Digital Athletics'in bir kez daha baskıyı artırmasına, ikinci maçı kazanmasına ve mücadele süresince 7 skor almasına izin verdi. Team Liquid, günün üçüncü maçında etkileyici bir galibiyet elde etti, yani takımların final maçında oynayacak her şeyi vardı. Team Liquid, turnuvanın son maçını kazandı ve Digital Athletics'in üzerine çıkarak ikinci sırayı aldı, ancak şampiyonluğu garantilemek için yeterli olmadı. Northern Lights, PCS3 Avrupa boyunca sürekli olarak rakiplerini geride bıraktıktan ve mükemmel bir kapanışla hafta sonunu geçirdikten sonra hak ettikleri şampiyon koltuğuna oturdu.