Nintendo Konsolu 2100'den Önce Çıkacak

Nintendo Konsolu 2100'den Önce Çıkacak

Nintendo, yeni donanım üzerinde çalıştığını doğruladı, ancak yalnızca piyasaya sürülebilecek en geniş pencereye sahibiz.

Bu kimseyi şaşırtmamalı, ancak Nintendo yakın zamanda donanım işinden çıkmayacak. Şirketin son kurumsal yönetim brifinginin bir parçası olarak, firma yeni donanım üzerinde çalıştığını ve yüzyılın sonundan önce piyasaya sürüleceğini açıkladı. O zamana kadar hala hayattaysan, bu çok iyi bir haber.

Bir slayt, Nintendo'nun "bir sonraki oyun sisteminin" bir ara "20XX" te başlayacağını doğruluyor, bu da 2100 yılından önce piyasaya sürüleceği anlamına geliyor. Gerçekte, bu sistem her ne olursa olsun, kesinlikle ondan önce piyasaya sürülecek, ancak Nintendo değil Herhangi bir tarihe bağlı kalmaya hazır değil. Aşağıdaki grafiğe göz atabilir ve Nintendo'nun Wii U'yu tamamen çıkarmaya karar verdiği bir kıkırdamaya sahip olabilirsiniz. Aslında 3DS, Nintendo ile bazı entegrasyonları vardı!

3DS, bu hafta itibariyle tamamen durduruldu. Halen üretimde olan tek Nintendo sistemleri Switch ve Switch Lite.

Switch şu anda dünya çapında satılan 60 milyondan fazla birimle yüksek seyrediyor. Konsol, son zamanlarda bir Ağustos ayı boyunca tarihteki en yüksek dolar satışları için yeni bir ABD rekoru kırdığı için ivmesini de sürdürüyor.

Nintendo'nun 2021'de gelişmiş bir Switch modeli yayınlaması bekleniyor ve bir sonraki konsol ne olursa olsun bir süre sonra gelecek. Nintendo'nun konsol döngüsü dönemleri genellikle 5-6 yıl sürer, ancak Nintendo, Switch'in bundan daha uzun bir süre başarının tadını çıkarabileceğine inanıyor.

Diğer Nintendo haberlerinde, şirket ayrıca Minions yapımcılarının Mario filminin 2022'de piyasaya sürülmesi planlandığını yeniden doğruladı. Şirket, franchise'larının oyun dışı diğer eğlence uzantıları üzerinde de çalışıyor olabilir.

Nintendo ayrıca dünya çapında 200 milyondan fazla Nintendo Hesabı oluşturulduğunu, Switch Online hizmetinin ise 26 milyon aboneye sahip olduğunu doğruladı.