NBA tuhaf dönem

NBA tuhaf dönem

Standlar tuhaf bir animasyon Guess Who gibi görünüyor.

Dün gece, koronavirüs nedeniyle birkaç ay ertelendikten sonra, Lakers Clippers 103-101'i yendikçe NBA sezonu yeniden başladı. Şimdi, PC Gamer'ın yerleşik sporcu olmasına rağmen, basketbol bilgim son zamanlarda Netflix'e giren The Last Dance belgeseli ile başlıyor ve bitiyor, ancak işte bildiğim bir şey var: tuhaflık NBA'nin sahte kalabalık teknolojisi son derece dikkat dağıtıcı.

CNN'in açıkladığı gibi NBA'nın çabaları, ev izleyicileri için bir atmosfer görünümü sağlamak için yapay zeka ve bir 'tezahürat uygulaması' kombinasyonu kullanıyor. Geçen hafta açıklanan sahte MLB 'Cheering at the Ballpark'a benzer şekilde, kanepeye bağlı kitleler, bir düğmeye basarak takımlarını neşelendirmek için NBA ve WNBA uygulamalarını kullanabilirler.

Daha sonra, Microsoft Teams '' Together Mode '' kullanarak, NBA Orlando kabarcık stadyumunda 300'e kadar hayran resmi 17 fit yükseklikte 'mevcut' olabilir. Bu dikkat dağıtıcı bulduğum görsel kalabalık kitlesinin yerine geçiyor. Hatta bana gerçek dünya hareketine karşı oldukça farklı bir animasyon oranı olsa da, Micheal Jordan filmi Space Jam'i hatırlatıyor.

Hayranlar kameradan uzak mesafeler değişiyor ve bazıları hala garip bir dur-kalk tarzında tezahürat eden diğerlerinin yanında, gerçek bir kalabalıkta olmadığınızda gitmenin ne kadar zor olduğunu açıkça gösteriyor. Spor video oyunlarındaki sanal kalabalıkların gerçekçi görünmesini sağlar.

Bununla birlikte, ses söz konusu olduğunda, taraftarlar, mahkemeyi vurmaktan ve spor ayakkabılarının çığlığını atmak için daha fazla mikrofon konumuna tedavi edilir. Futbolun, gerçek eylemin yarattığı sesler üzerinde kalabalık sesini vurgulamasının aksine: EA Sports'un ve FIFA oyunlarının yardımıyla Avrupa'da Sky Sports için sanal kalabalık sesleri geliştirildi.

Doğal olarak, spor kuruluşlarının binlerce taraftarın yokluğuna yönelik ne tür bir yöntem kullandıkları rahatsız edici olacaktır. Sadece eylemi Covid-19 zamanında olduğu gibi göstermek, işlemlerin bir eğitim oyunu gibi hissetmesini sağlar; Futbolda duyabileceğiniz tek şey topun donuk vuruşu ve oyuncuların ve personelin genellikle renkli dilidir. Ve yayıncılara ne kadar kazançlı spor abonelikleri olduğu ve ev sahibi avantajın çoğu takım için olduğu göz önüne alındığında, her zaman bunu denemek ve renklendirmek için bir şeyler olacak.

Son aylardaki diğer birçok canlı sporda olduğu gibi, NBA sezonuna yapılan bu meraklı yeniden başlama, bir kalabalığın ve bir maçın atmosferini simüle etmek için yapılan herhangi bir girişimin gerçek şeyi asla tam olarak çoğaltmayacağını gösteriyor - özellikle standları doldurmak için kullanılan seks bebekleri Güney Kore K-Ligi. Her iki durumda da, NBA'nin yenilikleri bir kez daha yayıncılara gerçek hayattaki hayranların önemini ve sporu kendi haline getiren benzersiz atmosferler üretmede oynadıkları kısmı hatırlatacak.