Mortal Kombat Annihilation: Referanslar ve Bilmediğin Şeyler

Mortal Kombat Annihilation: Referanslar ve Bilmediğin Şeyler

Mortal Kombat: Annihilation'ın sinemalara gelmesinden bu yana neredeyse 25 yıl geçti, hepsi potansiyel film serisini çok az mantıklı, kötü görsel efektlerle dolu bir filmle öldürmek dışında düz ve hızlı bir şekilde yapıldığı gibi görünüyor. Mümkün. Yine de, yine de izlemek (ve alay etmek) için gülünç eğlenceli bir film.

 

İlk Mortal Kombat filmine baktıktan sonra, bir kez daha devam edip neyi seçebileceğimizi görüp yardım edemedik. Yeniden yapılanmaların saldırısından, oyunun kabaca tek bir sahne için ortaya çıkan ve daha sonra bir daha duyulmayan uzun karakter listesine kadar, bu film hakkında konuşmamız ve üzerinde konuşmamız gereken çok şey var.

 

Bu yüzden 1997'ye geri dönün ve Mortal Kombat: Annihilation'ı izlerken muhtemelen kaçırdığınız en iyi Paskalya yumurtalarını, referanslarını ve biraz eğlenceli gerçekleri bularak gücümüzü test edin. En azından, canlı aksiyon filmi yeniden başlatılıncaya kadar biraz zaman geçirmenize yardımcı olmalıdır.

 

1. Şarkı geri döndü

Mortal Kombat filminin orijinalinden ikonik tekno tema şarkısından başka bir devamı nasıl başlatabilirsiniz? Gücünü test et!

 

2. Ölüm

Hayır, Shang Tsung ilk söylese de, dünya ölümü bu film sırasında söylenmiyor. Bununla birlikte, filmin altyazısı, Yok Etme, oyunlarda ölümcüllüğün nasıl olduğuna benzer bir şekilde görüntülenir. Bu kasıtlı mı? Kim bilir?

 

3. Daha önce Mortal Kombat'ta

Mortal Kombat: Yok etme, orijinalinden sadece iki yıl sonra serbest bırakıldı. Yine de, film birincisinin olaylarını yeniden özetleyerek açılıyor. Bunun mantıklı olmasının tek nedeni, Annihilation'ın ne kadar saçma olduğuna ve ilk filmden ne kadar uzaklaştığına odaklanmanızdır. Bu özet olmadan, bunun kötü yapılmış bir yeniden başlatma olduğunu varsayabilirsiniz.

 

Dahası, bu özet Sonya Blade ve Johnny Cage görüntülerini içermemeye çok dikkat ediyor. Neden soruyorsun?

 

4. Onlar hakkında farklı bir şey var

Oh bak, tamamen farklı insanlar Johnny Cage ve Sonya Blade oynuyorlar. İlk filmde Linden Ashby Cage'i canlandırırken Bridgette Wilson Blade olarak oynadı. Ancak devamında Sandra Hess Sonya'yı canlandırırken, Chris Conrad Johnny olarak görünüyor. Yine de yeni Johnny'ye alışma. Çabucak öldürüldü.

 

5. Sen bile, Raiden?

Bu sadece tekrarlama değil. Christopher Lambert, ikinci filmin Raiden rolünü yeniden canlandırması için geri dönmedi. Bunun yerine, James Remar (Bir Zamanlar Hollywood'da) rolü üstleniyor.

 

6. Yeni çocuklarla tanışın

Yok etme ilk filmden çok daha fazla oyun karakteri toplamayı başardı ve Shao Khan'ın tavuklarıyla tanıştığımız andan itibaren başlıyor. Canavar görünümlü iki Sheeva ve Motaro, ilk olarak Mortal Kombat 3 oyununda tanıtıldı. Ninjalar, Rain ve Ermac, ilk olarak Ultimate Mortal Kombat 3'te göründüler.

 

Dördünden Yağmur ilk ölür. Oyunlardan iki karakter daha Kabal ve Stryker'ı öldüremedikten sonra Kahn tarafından öldürüldü. Ancak bunlardan sadece bahsediliyor. Her iki karakter de görülmez.

 

7. Ve liderleri

Shao Kahn ilk olarak Mortal Kombat II'de tanıtıldı ve orijinal filmin sonunda kısa bir süre ortaya çıktı. İmparator olarak kabul edildi ve Transformers'ta Megatron'un arkasındaki ikonik ses oyuncusu Frank Welker tarafından seslendirildi. İkinci filmde, ilk film rolü The Terminator'da sokak punku olan Brian Thompson tarafından canlandırıldı.

 

8. Serin, daha kötü kostümlü kötüler

Bu filmdeki kostümler sadece iyi ile korkunç arasında değişiyor. Kraliçe Sindel'in korkunçlarından biri. Teknik olarak Kitana'nın annesinin dirilen cesedi olan bu karakter ilk olarak Mortal Kombat 3'te ortaya çıktı.

 

9. Gölge Şarjı

Shao Khan'ın filmde yaptığı ilk şeylerden biri Mortal Kombat II oyunundan (Shadow Charge) yaptığı hareketlerinden biridir. Aslında süper güçlü bir omuz takımı.

 

10. Özel hamleleri olan tek kişi o değil

Johnny Cage'ın tekmesi, Sonya Blade'in ölüm öpücüğü veya atılan herhangi bir sayıda ateş topu olsun, yok etme oyunlardan imza hamleleriyle solungaçlara doldurulur.