Minecraft Dungeons çapraz oyun desteği duyuruldu

Minecraft Dungeons çapraz oyun desteği duyuruldu

Bugün Minecraft Live vitrinde Mojang, oyun için çapraz oyun desteğinin yanı sıra Minecraft Dungeons için bir DLC listesi yayınladı.

Öncelikle, çapraz oyun bu yılın ilerleyen günlerinde Minecraft Dungeons'a eklenen ücretsiz bir güncelleme olacak. PC, Xbox One, PS4 ve Nintendo Switch oyuncu üslerini zindan delme işbirliği için bir araya getirecek.
 
Ek olarak, Minecraft Dungeons, gelecekte bir noktada Howling Peaks adlı yeni bir DLC genişlemesi alıyor. Uluyan Tepeler, çeşitli dağ zirvelerinin tepelerinden uluyan rüzgarların fırtınalarını yaratan Tempest Golem adında yeni bir patron tanıtacak. Bu DLC genişlemesinde yeni görevler, eşyalar, düşmanlar ve daha fazlası olacak.
 

Howling Peaks genişletmesi, Mayıs ayında piyasaya sürüldüğünden bu yana Minecraft Dungeons için yayınlanacak üçüncü DLC paketi olacak. Jungle Awakens DLC'si Temmuz ayında başladı ve ardından Creeping Winter DLC'si Eylül ayında yeni düşmanlar, alanlar ve patronlar ekledi.

Howling Peaks DLC'nin yanı sıra, Minecraft Dungeons için tonlarca yeni zorluk seçeneği ekleyecek ücretsiz bir güncelleme olacak. Apocalypse Plus, Apocalypse VII'den sonra karakterler için güç tavanını artıran ve deneyimli oyuncular için benzersiz ganimet öğeleri ekleyen 20 zorluk seçeneğinden oluşan bir settir.
 
Howling Peaks DLC'si, çeşitli farklı platformlarda Minecraft Live vitrininde tanıtıldı. Bu, Mojang'ın bu yılın ilerleyen günlerinde PC, PS4, Xbox One ve Nintendo Switch oyuncularını bir araya getireceğini açıkladığı Minecraft Dungeons için yaklaşan çapraz oyun desteğinin bir demosuydu.