‘Metal League 5’ Şampiyonu 21 Eylül’de Belirlenecek

‘Metal League 5’ Şampiyonu 21 Eylül’de Belirlenecek

Düzenlediği lig ile esporun kapılarını aralayan Heavy Metal Machines, rekabetçi ruhun sürdürülmesi için çalışmalarına devam ediyor. ESL Play ortaklığıyla Heavy Metal Machines’in yeni turnuva modu, tüm dünyadan katılımcı takımlarıyla Kuzey Amerika sunucusunda oynanacak.

ESL Play’in organizatörlüğünde finale doğru

21 Eylül Cumartesi günü sekiz finalist, Hoplon'un ücretsiz araba Savaşı MOBA oyunu olan Heavy Metal Machines’in online espor şampiyonası Metal League 5'in toplam 5 bin dolar değerindeki ödül havuzu için arenalarda boy gösterecek. Dünyaca ünlü espor turnuva organizatörü ESL Play ile ortaklaşa düzenlenen Metal League 5, toplam ödül havuzu için yarışan üç Avrupa ve beş Brezilya takımına sahip.

Ödül havuzu dağılımı ise şu şekilde;

Birincilik: 2.000 dolar

İkincilik: 1.500 dolar

Üçüncülük: 1000 dolar

Dördüncülük: 500 dolar

Mücadele, canlı yayınlarla Heavy Metal Machines'in resmi Facebook, Twitch ve YouTube kanallarında akşam saat 09.00’da başlayacak. Hoplon ekibinden Rodrigo Campos, “Metal League 5’i hem seyretmek hem de organize etmek hepimiz için heyecan verici bir deneyim oldu. Dünyanın dört bir yanından oyuncuları finalleri izlemeye, yaklaşan yeni Metal League sezonu için Heavy Metal Machines oynamaya ve pratiklerine başlayarak ödüller için mücadele etmeye davet ediyoruz” dedi.