MAFIA ÜÇLEMESİ’NİN ELİ KULAĞINDA!

MAFIA ÜÇLEMESİ’NİN ELİ KULAĞINDA!

Mafia üçlemesini bu ay içerisinde zaten duyurmuş olan yayıncı 2K Games’ten başka bir duyuru geldi. Bu duyuru da Mafia: Trilogy yani bildiğimiz Mafia Üçlemesi. 2K Games’in duyurusuna göre üçleme, 28 Ağustos’ta, Steam aracılığı ile bilgisayarlara, PlayStation 4’e ve Xbox One’a çıkacak.

Yani bu da demek oluyor ki orijinal 2002 Mafia oyunu, baştan aşağı kendisini yenileyecek ve yeni konsollarda önümüzdeki Ağustos yerini alacak, hem de üçleme olarak! Mafia Üçlemesi serisini ön sipariş edenler, siparişlerini verir vermez Mafia 2’nin ve Mafia 3’ün Definitive Edition sürümlerine erişebilecekler. Şunu da belirtmekte fayda var ki, bu ikisi ayrı olarak da şu an alınabilir. Değerleri ise Microsoft ve PlayStation Store’da 30 dolarken, Steam’de 40 dolar.

Elbette ki Mafia Üçlemesi dediğimiz zaman bu üçlemenin merkezinde Mafia: Definitive Edition duruyor. İlk oyun zaten zamanında epey övgüler almıştı ve şimdi de bu oyunn remake’i yapılıyor. Diyaloglardan tutun, daha detaylı karakter hikayelerine, onlardan tutun da ekstra ara sahnelere kadar oyun geliştiriliyor. Ayrıca Mafia’nın Definitive Edition sürümünde, yeni oyun ögeleri ve özelliklerine rastlamak mümkün, daha da fazla geliştirilmiş özelliklerden de söz ediliyor. Bunların yanında ise Mafia 3’ün sinematiklerinin yapıldığı motor bu oyunda da kullanılacak.

Resmi haberlere göre bütün Mafia serisi, dünya bazında tüm platformlarda 18 milyondan fazla satmış.

Mafia 2 ve Mafia 3’e zaten önceden sahip olan kişiler ise bu paketi satın aldıkları zaman otomatikman oyunları Definitive Edition sürümüne yükseltilecek. Böylece oyunlarında ekstradan bonus içerikler olacak. Aynı zamanda da Mafia 2’ye uyumlu tekrardan geliştirilmiş 4K uyumlu görüntü kalitesi alacaklar. Fakat dikkat edilmesi gereken bir husus söz konusu, bu da Mafia 2: Definitive Edition yükseltmesini sadece bu oyuna Steam’den sahip olan oyuncular yapabiliyor. Mafia 3’te ise aynı durum söz konusu değil, PlayStation 4, Steam ve Xbox One’da bu oyuna sahip olanlar da Definitive Edition’u alabiliyorlar.

Mafia: Definitive Edition sürümünü veya Mafia Üçlemesi paketini 28 Ağustos’tan önce satın alan oyuncular, “Chicago Dış Görünüş” paketine sahip olacaklar. Bu paket, Mafia: Definitive Edition sürümü için 3 bonusa sahip, The Don dış görünüşü, Smith V12 Limuzin aracı ve Altın Yarı-Otomatik silah dış görünüşü. Aynı zamanda ücretsiz 2K Hesabı açan oyuncular ise Mafia Üçlemesi oyunlarında şu 3 bonusu alacak; Mafia 1 için Black Cats motosiklet paketi, Mafia 2 için Made Man paketi, Mafia 3 için de Classico Üç-parçalı Suit & IL Duca altıpatlar silah.