LG 34GN850 34 "İnceleme: Yeni 21: 9 Ultra Geniş Performans Kralı

LG 34GN850 34 "İnceleme: Yeni 21: 9 Ultra Geniş Performans Kralı

LG 34GN850, şirketin en son 34 "3440 x 1440 ultra geniş ekranı ve o zamanlar test ettiğimiz en iyi performanslı ultra geniş ekran olan LG 34GK950F'nin birkaç yıl önceki doğrudan halefi. Bu monitör yüksekler arasında harika bir seçim olmaya devam etti. -özellikle 1000 $ 'ın altında bulabilirseniz, ultrawides'i uzun süre gönderin.

LG 34GN850, birkaç önemli iyileştirmeyle bu kazanan formülü yineliyor. LG hala bir IPS paneli kullanıyor, ancak onu en son 1 ms Nano IPS teknolojisine yükselttiler, LG’nin popüler 27GL850 modelinde bulunan aynı iyi özellikler. 34GK950F yanıt süreleri açısından yetersiz değildi, ancak bu yeni ultra geniş panel, 34GN850'yi bir sonraki seviyeye yükseltmelidir.

LG ayrıca, OSD'deki hız aşırtma seçeneği ile yenileme hızını artırmanın bir yolunu buldu, şimdi 160Hz'de, 144Hz'den yukarı çıkıyor.
Bu yenileme hızlarını "hız aşırtma" olarak tanıtan şirketlerin büyük hayranları değiliz, çünkü bu genellikle onlar için reklamı yapılan 160Hz yenileme hızına tam olarak ulaşamayan sabitleme birimlerini önlemenin bir yolu. Bununla birlikte, her 34GN850'de 160 Hz alamayabilirsiniz, ancak büyük çoğunluğun bu yenileme hızında çalışmasını beklerdik ve kesinlikle ünitemizde hiçbir sorun yoktu. Her iki durumda da LG, bu ekranda 144Hz garanti ediyor.

Diğer özellikler, LG'nin kullandığı önceki 1800R eğrisinden biraz daha az kavisli bir 1900R eğrisini içerir. İlginçtir ki, Samsung ekranlarında daha büyük, daha abartılı eğriler için bastırırken, LG'nin biraz geri çekilmesi ve en son bazı ultra geniş ekranlarında 1900R ve hatta 2300R eğrileri kullanması ilginçtir.

1800R ile 1900R arasındaki fark, yan yana karşılaştırmada belirgindir, ancak bunun dışında ihmal edilebilir bir farktır ve bizim için her iki eğri de ultra geniş bir eğri için uygundur. Aslında 21: 9 ekranların kavisli doğasını seviyoruz.

Ayrıca Nvidia G-Sync Uyumlu olarak listelenen alışılmış uyarlanabilir senkronizasyon işlevi de vardır - bu, ayarlamalar yapmadan Nvidia kartlarıyla çalışacağı ve düşük kare hızı telafili AMD FreeSync'i destekleyeceği anlamına gelir. DisplayHDR 400 sertifikası da var, ancak yerel karartma desteği yok, bu yüzden gerçekçi olarak bu monitör HDR özellikli değil.

LG monitörlerin genel tasarımı son birkaç yılda pek değişmedi. Ekran bölümü, basit siyah plastik kaplamasını, orta çerçeve boyutunu ve kırmızı vurgulara sahip dairesel arka tasarımını koruyor. Bağlantı noktalarına, erişim kolaylığı nedeniyle sevdiğimiz monitörün arkasından hala doğrudan erişilebilir, iki HDMI bağlantı noktası ve bir DisplayPort, ayrıca bir USB hub ve ses çıkış jakı elde edersiniz.

LG'nin bu yılki ultra genişliğiyle yaptığı ana değişiklik, daha küçük olan ve daha az görünür kırmızı vurgu içeren stant oldu. 34GK950F, yükseklik ayarı için çalıştırması en kolay olan, dairesel bir sütuna sahip geniş ve Y şeklinde bir ayağa sahipti.

34GN850 bunu, daha sağlam ve kullanımı daha kolay olan daha köşeli bir sütuna dönüştürür, ancak yükseklik ayarı aralığı sadece ortalama bir seviyede. Ayrıca, özellikle bacakların sütuna bağlandığı yerlerde stand tasarımının biraz tuhaf olduğunu düşünüyoruz, ancak bu küçük bir sorun.