League of Legends Turnuvasına Secretlab da Dahil Oldu!

League of Legends Turnuvasına Secretlab da Dahil Oldu!

Riot Games, League of Legends Avrupa Turnuvası olan LEC’te oyun koltuğu üreticisi olan Secretlab’ı resmi olarak ortak yaptı.

Anlaşma; LCS’yi, Ara-Sezon Davet Turnuvası’nı ve Dünya Turnuvası’nı kapsıyor. Secretlab koltuklarını bu etkinliklerden, son sezona kadar kullanacak.

Ortaklık, yaz sezonun başında başlayacak, bu da yaklaşık olarak 12 Temmuz’a denk geliyor. Anlaşmayı şereflendirmek amacıyla, Secretlab’ın bir projesi var. Secretlab, LEC markası taşıyan resmi bir oyuncu koltuğu üretecek. Avrupa ligi daha önce AKRacing ile bu konuda ortaktı.

Secretlab gerçekten bu anlaşma ile birlikte büyük isimler arasında yer almayı başardı. Bu isimlerden bahsetmek gerekirse; Kia Motors, Shell ve Foot Locker sadece bunlardan bazıları. Bu bahsi geçen isimler Avrupa’nın en üst seviye League of Legends turnuvasında olacak.

Secretlab’ın kurucu ortağı ve icra kurulu başkanı, Alexander Ang bu ortaklık hakkında basına şunları dedi:

Secretlab zaten en büyük ve uluslararası e-spor turnuvalarında oyuncu koltuğu olarak seçiliyordu. Bu turnuvalarda usta oyuncular en iyi yeteneklerini sergiliyorlardı. Dünyanın e-spor konusundaki en popüler oyunu şüphesiz ki League of Legends. Hem oyuncuları açısından, hem de izlenme sayısı bakımından. Riot Games’le bir ortaklığa adım atacağımız için çok mutluyuz. Amacımız ise dünyanın en seçkin oyuncularına, onlar başarıya ulaşmaya çalışırken ekipmanlarımızla destek vermek olacak.”

Secretlab oyuncular için en iyi oturma hissiyatını verecek koltukları üretme konusunda oldukça kararlı kalacak. Bunlar sayesinde de onlara hem konfor sunarken hem de profesyonel oyuncuların beklediği standartları sağlamaya çalışacağız.”

League of Legends Avrupa Turnuvası’na katılan ortakların sayısı günden güne artıyor. Geçtiğimiz aylarda bünyesine Macaristan yayıncılık markası olan Esport1.hu’yu katmıştı. Sadece belirli bir ülkeye ait olan isimler turnuvaya dahil olurken, herkes tarafından tanınmış bazı markalar da turnuvada yerini alıyor. 12 Şubat’ta Pringles turnuvada koltuğunu hazırlamıştı. Tabii ikili arasındaki ilişkiler aslında 2019 Avrupa turnuvasının yaz finallerine kadar dayanıyor.

Kısacası Secretlab ve League of Legends arasındaki bu anlaşma büyük ihtimalle iki taraf arasında da beklenmedik bir şey olmasa gerek. Bu tür ortaklıklar e-spor dünyasında oldukça görmeye alışkın olduğumuz türden.