İNSAN IRKINI YOK ETMEYE HAZIR MISINIZ?

İNSAN IRKINI YOK ETMEYE HAZIR MISINIZ?

İNSAN IRKINI YOK ETMEYE HAZIR MISINIZ?

Kült ve klasik oyun kategorisine koyabileceğimiz The Destroy All Humans, modern konsollara çıkmak için yola koyulmuş bulunmakta. Oyun 2005 yapımı olan aksiyon & macera oyunu olan Destroy All Humans isimli oyunun remake’i. Bu remake de 28 Temmuz’da PS4’e, Xbox One’a, bilgisayarlara ve Stadia’ya çıkacak. Oyunun şu an bazı sürümleri de dâhil olmak üzere, ön siparişini verebilirsiniz. Elbette ki ön sipariş bonusları da veriyorlar. Hatta epey tuzlu olan Collector’s Edition sürümünü de sipariş edebiliyorsunuz.

The Destroy All Humans, açık dünya bir oyun ve 1950’lerde geçiyor. Oyunun Soğuk Savaş dönemi uzaylı filmlerinin parodisi olduğunu söyleyebiliriz. Oyundaki Crypto isimli uzaylı, Furonlar denilen bir ırkın mensubu. Bu ırk da soylarını devam ettirmek için kendilerini klonluyorlar. Oyun Crypto’nun insan beyin hücrelerini toplamaya gönderilmesi ile başlıyor ki bu hücrelerde, Furon DNA’sı var. Tabii bunun hikayesi de geçmişte insanlar ve Furon savaşçılar arasında yapılan savaştan kalma. Elbette, bu DNA’yı toplamak Furon ırkı için hayati önem teşkil ediyor. Crypto’nun tek görevi bu da değil, aynı zamanda atasını da arıyor. Sporidum 136, geçmişte dünyaya uzay aracı ile çarpmış ve kaybolmuş. Hepsi bu da değil, artık insanlar hem ona hem de Furon ırkının teknolojisine sahip. Crypto olarak görevimiz, kudretli Ölüm Işını ile şehirlere yıkım yetirmek, Abdcuto Lazeri’miz ile tankları havaya uçurmak, bir çiftçiyi kendi ineğinin altında bırakarak ezmek ve dahası. Yani oyunda sadece insan ırkına kaos yaratıyoruz.

The Destroy All Humans adlı oyunun ilk versiyonu olan 2005 sürümünü, GameSpot’tan 7,5 puan almıştı. Gamespot’tan Alex Navarro şunları demişti;
“Komik bir şekilde ruh hastası bir uzaylı görevindeyiz ve amacımız insanlığa hükmetmek ve yıkım getirmek.