Halo Infinite'de Uzaylıları Seslendirecek Pug Dostumuz Buddy ile Tanışın!

Halo Infinite'de Uzaylıları Seslendirecek Pug Dostumuz Buddy ile Tanışın!

Microsoft’un çıkacak olan oyunu Halo Infinite’in sahne arkası görüntülerinde, oyunun ses kısmı hakkında kesitler yayınlandı. Açıkçası bu konu çok fazla ilgi çekti. İşte sebebi!

Halo Infinite’in sahne arkası videolarında küçük bir pug türü köpek görüyoruz, kendisinin adı Buddy. Oyunun geliştiricisi olan 343 Industries’in program müdürünün köpeği. Bu sevimli hayvan, oyun stüdyosunda yemek yiyor, etrafta oyun oynuyor, lakin bunların yanında çok önemli bir görevi de var. Buddy, yeni çıkacak Halo oyunu için sesini kullanıyor.

Aslında Buddy, Halo Infinite için sesi kaydedilen ikinci köpek. 2019’un Eylül ayında, 343 Industries’in yayınladığı başka bir videoda, Gyoza isimli başka bir köpeğin sesinin kaydedilişinin aşamaları göstermişti.

“Sound Design Saturday” isimli ses temalı programı, 343 Industries ekibi yaklaşık bir senedir yürütüyor. Gerçekten de sahne arkası için güzel görüntülere sahip ve 2020’nin büyük oyunlarının nasıl olacağına dair fikir edinebiliyoruz.

343 Industries bu konu hakkında şunları dedi;

“Umuyoruz ki geçen sene bizim ses ekibimizin sahne arkası görüntüleri hoşunuza gitmiştir. İlerleyen aylarda çıkacak Halo Infinite’in aşamalarını görmeniz ve duymanız için sabırsızlanıyoruz.”

Bu ses temalı programın önceki bölümlerinde, Halo Infinite’deki çeşitli silah ve taşıt seslerinin nasıl olacağına dair videolar görümüştük. Diğer videolarda da 343 Industries, çölde devasa patlamalar yapmıştı.

Halo Infinite’i bekleyenler hazır olsun, çünkü Temmuz’daki Xbox 20/20 etkinliğinde oyun tam bir şekilde tanıtılacak. Bu aslında oldukça büyük bir olay çünkü Microsoft, oyuna yönelik tam olarak oynanış videosu tanıtmadı. 2019 senesinin Haziran ayında, oyun hakkında sinematik bir fragman paylaşılmıştı ve bunun dışında da oyun hakkında bir şey görmemiştik. Halo 5: Guardians’tan beri, Halo serisine ana oyun gelmemişti. Halo: 5 Guardians da 2015 senesinde çıkmıştı. Halo Infinite ise Xbox Series X konsoluna gelmesinin yanı sıra hem Xbox One’a hem de bilgisayarlara da çıkacak.

Buddy isimli minik dostumuzun ses kayıt tecrübelerini görmek gerçekten çok hoş. Halo Infinite üzerinde epey emek var gibi gözüküyor. Temmuz ayında gelecek olan oynanış videosu için heyecanlanmaktan kendimizi alıkoyamıyoruz.