Halo Infinite Dev, Yayın Tarihi Söylentilerine Yanıt Verdi

Halo Infinite Dev, Yayın Tarihi Söylentilerine Yanıt Verdi

Halo'nun topluluk yöneticisi, Halo Infinite'in çıkış tarihiyle ilgili söylentilerle ilgili rekoru doğrudur.

Halo'nun topluluk yöneticisi, Halo Infinite'in çıkış tarihi hakkındaki söylentileri kapatmak için konuştu. Perakende listeleri geçtiğimiz günlerde oyunun, bazılarının isteyebileceğinden daha geç olan Tatil 2021'de piyasaya sürülmesinin planlandığını öne sürdü, ancak Brian Jarrard, Halo topluluğuna bu tür listelemelerin mutlaka doğru olmadığını söyledi.

"PSA: Halo Infinite için [a] çıkış tarihini henüz kilitlemedik," dedi. "Bir perakende sitesinde gördüğünüz her şey sadece yer tutucudur / spekülasyondur."

Halo Infinite, aslında Kasım ayında Xbox Series X / S için bir lansman oyunu olarak sıralandı, ancak Microsoft, kısmen COVID-19 ve evden çalışmanın etkisi nedeniyle oyunu 2021'e çıkardı. Şirket, oyunun 2021'de ne zaman piyasaya sürülebileceğine dair henüz bir bilgi vermedi. Şu an itibariyle, hala Xbox One'a gelmesi planlanıyor. Ayrıca, PC dahil tüm platformlar arasında çapraz oyunu destekleyecektir. İlk kez bir Halo oyunu, konsollarda piyasaya sürülürken aynı zamanda PC'de de sunulacak.

Gecikmeden sonra, Xbox patronu Phil Spencer, Microsoft'un Halo Infinite'ı hayranların eline daha erken teslim etmek için oyunun bir bölümünü tam sürümden önce yayınlamayı düşündüğünü kabul etti. Yeterince tuhaf bir şekilde, bu duyuru, Nintendo Switch'teki Animal Crossing'de yayınlanan bir talk show'da bir görünüm sırasında geldi.

Ancak Microsoft bu yolda ilerlemedi. Microsoft, tüm deneyimin lansmanda hazır olmasını istedi. PC'deki The Master Chief Collection dışında hiçbir Halo oyunu parça parça piyasaya sürülmedi. Bu koleksiyonun durumunda, bireysel oyunlar tek tek piyasaya sürülüyor.

Halo Infinite'in çok oyunculu öğesi ücretsiz olacak ve bu, seri için büyük ve heyecan verici bir adım. Microsoft henüz çok oyunculu için herhangi bir oyun göstermedi, ancak şimdiye kadar gördüğümüz tek görüntü, kampanya moduna odaklandı. Orijinal oyundakine çok benzeyen, ancak hedeflerin üstesinden gelme konusunda çok daha fazla özgürlüğe sahip bir Halo halkasına sahipti. Ayrıca yeni bir kıskaç cihazı içeriyordu. Bu oynanış görüntüleri tam olarak çarpıcı değildi ve Microsoft, grafiklerin daha iyi olacağına söz verdi.