Halo 3: ODST Bu Ay PC'e Geliyor

Halo 3: ODST Bu Ay PC'e Geliyor

Halo 3 spin-off sonunda The Master Chief Collection'ın bir parçası olarak PC'ye geliyor

Halo 3: ODST, Halo: The Master Chief Collection'ın bir parçası olarak nihayet 22 Eylül'de PC'ye geliyor. Hem kampanya hem de Yangın - dalga tabanlı hayatta kalma modu - son beta döneminin ardından ilk kez PC'ye gidiyor.

Halo 3 spin-off, PC'de The Master Chief Collection'a gelen sondan bir önceki oyundur ve gelecekte bir noktada Halo 4 derlemeyi tamamlar. ODST'nin kampanyası 2015'ten beri Xbox One'da mevcut, ancak Firefight'ın platforma yalnızca bu yıl gelmesi planlanıyor. Geliştirici 343 henüz bir çıkış tarihini açıklamadı, ancak artık bir PC sürümü için kaleme alınması an meselesi olabilir.

Microsoft, ODST dahil olmak üzere konsolda, Android'de ve PC'de Xbox Game Pass'e gelecek oyun dalgasını duyurdu. Oyunun açıklamasında "Firefight, çevrimiçi eşleştirme, özel sunucular ve yeni özel oyun modlarıyla ilk kez konsolda ve bilgisayarda The Master Chief Collection'a katılıyor." Bu, Firefight'ın 22 Eylül'de Xbox One'a da geleceği anlamına geliyor, ancak bu açık bir onay değil.

ODST ilk olarak 2009 yılında Xbox 360 için piyasaya sürüldü. Eleştirmen Tom McShea, Halo 3: ODST incelememizde 9/10 puanla ödüllendirdik ve "Hikayenin hassas yapısı tipik Halo planına yeni bir kırışıklık katıyor ve aksiyon dolu harekat seviyeleri yoğun savaşlar ve şaşırtıcı karşılaşmalarla dolu. İtfaiye modu, oyuncuların deneyimlemesi için son derece bağımlılık yaratan kooperatif savaşları oluşturan göze çarpan bir eklentidir. "

Serinin en son oyunu Halo Infinite, 2021 yılına kadar ertelenmeden önce bu yıl piyasaya sürüldü. Bu, Xbox Series X ve Series S'nin birinci tarafa özel bir ayrıcalık olmadan 10 Kasım'da başlayacağı anlamına geliyor.