Hafta Sonunu Kim Kazandı: Florida Mutineers ve Team Vitality

Hafta Sonunu Kim Kazandı: Florida Mutineers ve Team Vitality

Her ikisi de bu haftanın Hafta Sonu Kazananların konusu olan Mutineers için harika bir hafta sonu ve Team Vitality için şaşırtıcı bir hafta sonu oldu.

Florida Mutineers

Florida bu sezon tek bir turnuvada en iyi koşulardan birine katıldı.

 

Mutineers, hem Chicago hem de Dallas'a karşı iki Oyun 5'i kavradı, takımlar her ikisi de iki turnuva zaferiyle ligde ilk üçte yer alıyor. Özellikle Dallas serisi 11. Tur'a gittiler. Daha sonra birçok takımın ligdeki en iyi olduğunu düşündükleri takımla (ve sıralamalar bunu yansıtıyor) Atlanta FaZe ile karşılaştılar ve Pazar günü dört maçta dağıttılar.

 

O kadar inanılmazdı ki, sınırda inanılmazdı: Etkinliğin teklerinden Maven, bu etkinliği kazanmak için Florida'yı düşük Toronto Ultra'dan daha az kazananların daha az olduğunu belirtti.

 

Maurice "Fero" Henriquez, Mart ayında Mutineers'a katıldığından beri mutlak bir güç oldu, ancak yeni Mutineers pikapından bir kopuş performansıydı. Joseph "Owakening" Conley, ilk büyük Call of Duty turnuvasında, ekibini sezonun ikinci turnuva galibiyetine itmeye yardımcı olan büyük bir açıklama yaptı.

 

Florida'nın ilk turnuva zaferinin yanında küçük bir yıldız işareti varsa, sadece çevrimiçi oynanan sezonun ilk turnuvası olduğu için, bazı takımlar için hafta sonu boyunca bazı oyun hıçkırıklarıyla, bu hiç şüphesiz. Mutineers, bir haftasonunda ligin üç başlı canavarından geçerek "en iyi" konuşmadaki iddialarını paylaştı.

 

Team Vitality (LEC)

 

League of Legends Avrupa Şampiyonası yazlık yarışmalarının ilk haftasında G2 Esports'un 1-2 puan alması şaşırtıcı. Daha da şaşırtıcı olan şey, kaybettikleri takımlardan birinin ilkbaharda iki oyunun tamamını kazanan Vitality, Fnatic destek Zdravets "Hylissang" Iliev Galabov Shen top oynadığında bu oyunlardan birinin Fnatic'e 9. Hafta kaybı olduğu, top lanet Gabriel "Bwipo" Rau Jarvan IV desteği oynadı ve takımın geri kalanı Graves orta ve Evelynn ormanı gibi meta dışı solo sıra seçimlerde oldu. Fnatic zaten yerinde kilitlenmişti ve Vitality sadece yıl için son sırada bitebilirdi, bu nedenle oyun sıralamalar açısından hiçbir şekilde önemli değildi.

 

Yazın ilk süper haftasından çıkan Vitality şimdi 2-1, Pazar günü yukarıda belirtilen Avrupa şampiyonlarına karşı sağlam bir zafer, G2 ve Schalke 04 karşısında 1.Gün bir galibiyet de dahil olmak üzere bazı ekipler patlayıcı güçle karşılaşabilir.

 

Vitality'nin kayda değer gelişiminin ardındaki nedenlerden biri de dizilimidir. Destek Labros "labrov" Papoutsakis merakla beklenen LEC ilk çıkış için takıma katıldı ve orta şeritli Aljoša "Milica" Kovandžić nihayet tüm baharda kullanılamayan Berlin'de oynamak için vize alabildi. LEC'nin güçlü yönlerinden biri genç yetenekleri yetiştirmek ve bu Vitality kadrosu, çaylakları kıdemli üst koridor Lucas "Cabochard" Simon-Meslet'in beğenileriyle birleştiren bir başka örnektir. Vitality’nin uzun bir yolu var ve önlerinde bir sezon var, ancak geçtiğimiz hafta sonu LEC'de izlemek için en eğlenceli ve eğlenceli takımlardan biriydi.