Geciken Iron Man VR'dan Demo Haberi

Geciken Iron Man VR'dan Demo Haberi

Mayıs’ta olacak çıkış tarihini kaçırsa da , Marvel’in Iron Man VR adlı oyununun demo sürümünü şu an PlayStation Store’dan indirebilirsiniz. Oyunun demo versiyonu ile birlikte oyunun oldukça güzel bazı bölümlerini oynama imkânı yakalıyorsunuz. Bu bölümlerden bazıları da mesela oyunun giriş kısmı olabilecek bir bölüm olan Tony Stark’ın Malibu köşkünde geçen bir bölüm iken, bir diğer görevde ise oldukça gelişmiş bir savaş mekaniği mevcut. Savaşlarda da Iron Man’in ellerine entegre ettiği mekanik cihazlardan düşmanlarınıza lazer atabilirsiniz!

Iron Man VR oyununun demo sürümünde toplam 5 adet görev bulunmakta. İşte bu görevlerin listesi:

  • Malibu tutorial görevi
  • Stark’ın jetinde geçen interaktif sinematik. Başrolde ise Tony, Friday ve Peppet Potts var.
  • “Out of Blue” denilen bir görev, Stark’ın jetinde geçiyor.
  • Uçuş Mücadelesi denilen opsiyonel bir görev
  • Gelişmiş Savaş Mücadelesi denilen opsiyonel bir görev.

Iron Man VR oyununda hareketler PSVR’a uyumlu olan iki hareket kontrolcüsü ile gerçekleştiriliyor. O iki kontrolcüyü de ayrı olarak kontrol edebilirsiniz, böylece havada zarif hareketler yapıp, uçarak düşmanlarınıza hasar verebilirsiniz. Aynı zamanda Iron Man VR bize oldukça şey sunuyor. Bunlardan ilki seçebildiğimiz birden fazla zırh, açılabilen yetenekler ve oyunda ilerlerken alabileceğimiz ekstra silahlar. Oyunun demo sürümünü yükleyerek, Erimiş Lav Zırh Dekorasyonu’nu alabilirsiniz ve oyun 3 Temmuz’da çıkdığında bunu kullanabilirsiniz.

Ayrıca oyunla birlikte ayrı olarak da yeni Iron Man PSVR seti de satılıyor. Bu da Iron Man VR, bir PSVR gözlüğü, bir PlayStation kamerası ve iki hareket kontrolcüsü içeriyor. Bunların hepsi de oyunu oynamamız için gereken şeyler. Aynı zamanda ön sipariş verenlere de ekstra olarak bonuslar veriliyor.

Tıpkı The Last of Us Part 2 gibi, Iron Man VR da normalde Mayıs ayında çıkacaktı. Lakin ne yazık ki Temmuz’a ertelenmek zorunda kalındı. Bildiğiniz üzere ertelenen The Last of Us Part 2 de 19 Temmuz’da çıkacak. Ghost of Tsushima isimli oyun da Temmuz’un 17’sinde çıkacak, oyunun yapımcısı ise Infamous’un geliştiricisi olan Sucker Punch ekibi.